Lietuvoje

2020.08.06 14:17

Nausėda ragina Verygą greičiau sugrįžti į darbą: būtų nenormalu, jei ministras neprisiimtų atsakomybės

atnaujinta 14.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.08.06 14:17

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga privalo atsakyti į klausimus, susijusius su teisėsaugos vykdomais tyrimais dėl koronaviruso viešųjų pirkimų, kuriuose dalyvavo ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Būtų nenormalu, jei sveikatos apsaugos ministras neprisiimtų atsakomybės, kuri yra jo sektoriuje ir tiesiogiai susijusi su viceministrės darbu. Galbūt galima nežinoti žmogaus, kuris labai toli nuo tavęs vykdo veiklą, visų darbo niuansų, bet viceministras yra net ir ministrą pavaduojantis žmogus.

Žinoma, kad yra labai daug klausimų ir tikrai ministrui reikėtų skubėti greičiau papoilsiauti ir sugrįžti darbą, nes jam tikrai reikės į tuos klausimus atsakyti, nes tie klausimai yra susiję su tam tikrais sisteminiais dalykais, kurie pasireiškia tokio pobūdžio skandalais, kurie dabar kyla“, – ketvirtadienį žurnalistams Medininkuose sakė G. Nausėda.

Šią savaitę pranešta, kad finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei.

Pasak FNTT, viceministrė įtariama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. L. Jaruševičienė pateikė prašymą dėl atleidimo iš darbo, A. Veryga, kaip teigė jo atstovė Lina Bušinskaitė, prašymą tenkins.

Prieš kelias savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galima neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės – daugiau negu 5 mln. eurų – koronaviruso reagentų pirkimu. Tyrime įtarimai poveikiu pareikšti šiuo metu jau buvusiam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnu Narbutui. Tyrimo duomenimis, valstybės institucijoms kovo mėnesį siekiant ypatingai skubiai įsigyti didelį kiekį reagentų ir pradėjus derybas su vienos užsienio įmonės įgaliotu atstovu, įtariamasis ėmė veikti kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir minėtos bendrovės. Tyrimo metu apklausti SAM darbuotojai, ministras A. Veryga.

G. Nausėda, kalbėdamas apie teisėsaugos pradėtus tyrimus, teigė suprantantis, kad koronaviruso pandemijos metu įvairios institucijos siekė gauti reikalingų apsaugos, medicinos priemonių, tačiau, anot prezidento, kai kurie žmonės esą galėjo elgtis nesąžiningai.

„Tikrai suprantu, kad situacija buvo ekstraordinari, vis dėlto buvo daug dalykų arba labai daug drumsto vandens, kurioje dalis žmonių mėgino ieškoti ir gaudyti žuvis. Tai nėra toleruotina, liaudyje tai vadinama marodieryste ir su tokiais reiškiniais mes privalome kovoti“, – kalbėjo šalies vadovas.

Anot jo, kol kas kalboms apie tai, kad A. Veryga turėtų traukti iš sveikatos apsaugos ministro posto nėra pagrindo. G. Nausėdos manymu, visų pirma, reikia išgirsti paties ministro poziciją.

„Pirmiausia, sulaukime atsakymų iš ministro, atsakymų apie tai, kaip veikia sistema, kokios buvo tos sistemos ydos ir kokia yra personalinė ministro atsakomybė už tos sistemos nevisai patenkinamą, švelniai tariant, veikimą“, – dėstė prezidentas.

Nausėda dėl teisėsaugos tyrimų Verygai siunčia žinią: ministrui reikėtų skubėti greičiau papoilsiauti ir sugrįžti darbą

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės