Lietuvoje

2020.08.06 20:14

Sinoptikė apžvelgė savaitės orus: pajusime, kad vasara įsibėgėja – į šalį plūsta ispaniška kaitra

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.06 20:14

Atogrąžų oras atkeliauja į Lietuvą, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Visoje šalyje numatomos tvankios naktys, o dienomis termometro stulpelis šoktels iki 30 laipsnių.

Sinoptikė sako, kad šiluma mažais žingsneliais jau pradeda plūsti iš pietvakarių. „Pietiniuose rajonuose jau šiandien sušils iki 27 laipsnių. Lietaus nenusimato. Debesų taip pat bus nedaug. Pajusime, kad vasara įsibėgėja ir tai truks gerą savaitę“, – idealius orus poilsiautojams prognozuoja I. Marcinonienė.

Rytojus numatomas be lietaus. „Nakties oro temperatūra po šiltos ketvirtadienio dienos stipriai neatvės – sukiosis apie 13 laipsnių, o pajūryje teatvės iki 16 laipsnių. Gali susidaryti rūkai, – sako ji. – Beje, Baltijos jūros vanduo yra sušilęs iki 19 laipsnių.“

Penktadienio diena bus dar pora laipsnių šiltesnė, tikina sinoptikė. „Oras šils nuo 24 iki 29 laipsnių. Saulėkaitoje reiktų primesti dar kokius penkis laipsnius. Ultravioletinės saulės spinduliuotės (UV) indeksas bus aukštas, tad saulės reiktų pasisaugoti, – įspėja I. Marcinonienė. – Nepamirškime kremo nuo saulės bei dažno vandens vartojimo.“

Šeštadienį anticiklonas virš Lietuvos sustos ir kiek susilpnės, sako sinoptikė. Nepaisant to, orai veikiau primins ispanišką kaitrą, o ne lietuvišką vasarą.

„Bus debesėlių, iš kurių galime sulaukti trumpo lietučio. Tačiau tai nebus liūtis, o tik vasariškas trumpas lietutis. Oro temperatūra išliks aukšta. Naktis bus tvanki, o dieną oro temperatūra kils iki 30 laipsnių“, – vis labiau kaistančius orus prognozuoja sinoptikė.

Nors vėjas bus ir iš Šiaurės, tačiau jis bus silpnas ir šiltas. Kitaip tariant, sėdėsime šiltame atogrąžų ore.

Sekmadienio naktis numatoma itin šilta, o dieną prognozuojami tokie pat ispaniški karščiai, kaip ir šeštadienį, tačiau galime sulaukti ir trumpų liūčių.

„Oras teatvės nuo 14 iki 19 laipsnių. Prie jūros prognozuojame tropinę naktį, kuomet oras neatvės žemiau kaip 20 laipsnių, – tikina I. Marcinonienė. – Dieną oras kais nuo 25 iki 30 laipsnių. Popiet galime sulaukti trumpų liūčių su perkūnija ir škvaliukais. Ne frontas eis, o tiesiog vietoje formuosis, tad žiūrėkime į dangų ir matysime situaciją. Atogrąžų oras toks jau yra, kad prikaupia daug drėgmės ir vystosi aukšti debesys.“

Pirmadienį atsisveikinsime su lietučiais, prognozuoja sinoptikė. Pasak jos, pirmąją kitos savaitės dieną nuo Skandinavijos ateis aukšto slėgio srities laukas.

„Į Skandinaviją yra nukeliavęs ispaniškos kaitros pliūpsnis. Vėjas atsisuks nuo Šiaurės, tad ir mes gausime tos ispaniškos kaitros. Nors vėjas bus ir iš Šiaurės, tačiau jis bus silpnas ir šiltas. Kitaip tariant, sėdėsime šiltame atogrąžų ore.

Gal tik antradienį ir trečiadienį sulauksime trumpų lietučių. Tad poilsiautojams tikrai bus geri orai, o dirbantiesiems – užuojauta“, – sako LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozės su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi