Lietuvoje

2020.08.06 10:07

Sinkevičius: sprendimo dėl Ekonomikos ir Energetikos ministerijų sujungimo nėra

BNS2020.08.06 10:07

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius savo, kad siekiant sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijos ministerijas būtinas politinis sprendimas, kurio šiuo metu nėra.

„Nemanau, kad dabartinė Vyriausybė dėl to apsispręstų. Vadinasi, naujas kabinetas po rinkimų bus formuojamas dar su dviem atskirais ministrais. O tada jau naujoji Vyriausybė ir priims politinį sprendimą, ar jungti šias ministerijas“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė R. Sinkevičius.

BNS primena, kad Energetikos ministerija kovo mėnesį Seime registravo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos panaikinimo įstatymo projektą, taip pat kitų su pertvarka susijusių įstatymų pataisas. Ekonomikos ir inovacijų ministeriją siūloma prijungti prie Energetikos ministerijos, jai perduodant ir dalį Aplinkos ministerijos funkcijų.

Premjeras Saulius Skvernelis kovo pradžioje teigė, kad naujai ministerijai galėtų būti perduotos šiuo metu Aplinkos ministerijai pavestos funkcijos, susikusios su pastatų renovacija, žaliąja energetika.

Ministerijų sujungimą planuota užbaigti iki šių metų spalio 1 dienos. Užbaigus pertvarką nauja institucija vadintųsi Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt