Lietuvoje

2013.02.16 09:13

B. Komorowskis: dabar palankus metas Lenkijos ir Lietuvos santykiams gerinti

ELTA2013.02.16 09:13

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis mano, kad dabar – po rinkimų Lietuvoje – palankus metas iš pagrindų pagerinti dviejų šalių santykius. 

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis mano, kad dabar – po rinkimų Lietuvoje – palankus metas iš pagrindų pagerinti dviejų šalių santykius.

Jis taip pat pareiškė viltį, kad bus plėtojamas abiejų valstybių ir jų žmonių bendradarbiavimas.

Šeštadienį Lenkijos prezidentas vyks į Vilnių dalyvauti iškilmėse, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

„Važiuoju į Vilnių Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais metinių dieną, kad pratęsčiau gražią tradiciją rengti abipusius valstybės vadovų vizitus tokiomis progomis. Tada nepriklausomybė mus suvaidijo, bet tikiuosi, kad dabar visi esame tos patirties praturtinti ir išmintingesni“, – sakė prezidentas penktadienį Lenkijos radijui.

B. Komorowskis pabrėžė, jog Lenkija ir Lietuva turi bendrą istoriją, bendrus interesus, sąlygojamus narystės Europos Sąjungoje ir NATO, daug svarbių reikalų, kuriuos reikia sutvarkyti.

Anot prezidento, jis važiuoja į Vilnių įsitikinęs, kad „dabar toks metas, kai galima galvoti apie Lenkijos ir Lietuvos santykių pagerinimą iš esmės“.

„Lietuvoje įvyko rinkimai, per kuriuos lenkų tautinė mažuma iškovojo nemažai mandatų ir dalyvauja valdančiojoje koalicijoje. Tai sudaro visiškai naują situaciją, kuri, turiu vilties, padės plėtoti valstybių ir žmonių bendradarbiavimą“, – pareiškė B. Komorowskis.

Savo ruožtu Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis penktadienį radijo stočiai „Radio ZET“ sakė, jog „džiaugiasi pirmaisiais šiltesniais žodžiais iš Vilniaus“.

„Žinome, jog anksčiau jau buvo daug tokių pažadų, todėl truputį būgštaujame, ar tai ne dar viena tariama aušra“, – pažymėjo jis.  

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 14.17
10