Lietuvoje

2020.08.05 18:23

Skvernelis ramina: mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų iš namų

atnaujinta 18.42
LRT.lt, BNS2020.08.05 18:23

Trečiadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis nurodė, kad artėjantys mokslo metai turėtų prasidėti įprastai ir pažadėjo užtikrinti, kad nenukentėtų vaikų ugdymo kokybė ir tėvų darbas.

„Vaikai ir jų tėvai gali ramiai ruoštis Rugsėjo pirmosios šventei. Mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų iš namų“, – feisbuko paskyroje rašo premjeras.

Anot premjero, ugdymo įstaigos turės užtikrinti tiek mokinių, tiek mokytojų saugumą.

„Su epidemiologais esame numatę sąlygas, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė. Kol kas rizikingos ribos nesiekia nė viena Lietuvos savivaldybė“, – aiškina jis.

„Esame pasirengę užtikrinti, kad nenukentėtų vaikų ugdymo kokybė, o tėvai galėtų ramiai dirbti“, – nurodo S. Skvernelis.

Premjeras taip pat nurodė, kad daugiau informacijos apie ateinančius mokslo metus bus pateikta ketvirtadienį.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė taip pat teigė, kad dabartinės tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti normaliai, kaip ir buvo įprasta.

Nors mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, reikėtų laikytis viso komplekso saugumo priemonių: kad būtų tikrinama vaikų ir mokytojų sveikata, nepriimami darbuotojai ir mokiniai, kuriems pakilusi temperatūra, yra pasireiškę kokie nors simptomai, pabrėžė R. Lingienė. Ji taip pat išskyrė patalpų vėdinimo svarbą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pirmadienį taip pat sakė, kad mokslo metus planuojama pradėti įprastu būdu, tačiau laikantis didesnių saugumo reikalavimų. Anot jo, nuotolinis mokymosi būdas galėtų būti taikomas iš dalies vyresnėse klasėse, tuo tarpu siekiama, kad ikimokyklinis bei pradinis ugdymas vyktų tiesiogiai.

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną, tačiau aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.

Populiariausi

Koronavirusas; ligoninė

Lietuvoje

2020.09.17 13:43

Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 koronaviruso atvejai, į ją nauji pacientai patekti nebegali iš viso serga 23 pacientai ir 8 darbuotojai; atnaujinta 15:20

10
Vilniaus Gabijos progimnazija. Mokykla

Lietuvoje

2020.09.18 10:06

Naujas COVID-19 židinys Mažeikiuose siejamas su savivaldybe ir mokykla, patvirtinti susirgimai Kelmės ligoninėje nauji atvejai Radviliškio, Raseinių ligoninėse; atnaujinta 10.43

7
STT

Lietuvoje

2020.09.17 15:19

Nelegalių veisyklų istorijos atgarsiai: Žemės ūkio ministerija dėl VMVT kreipėsi į STT Mažeika apie VMVT vadovą: kai kurių abejonių kyla; atnaujinta 17.13

18