Lietuvoje

2020.08.03 17:45

Įtarimų korupcija sulaukusi SAM viceministrė Jaruševičienė traukiasi iš pareigų

LRT.lt2020.08.03 17:45

Pirmadienį įtarimų tyrime dėl greitųjų testų COVID-19 pirkimo sulaukusi sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė atvyko į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pateikė prašymą dėl atleidimo iš einamų pareigų, teigiama ministerijos pranešime.

„Prašymas yra užregistruotas“, – sako ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Pasak jos, penktadienį iš atostogų grįžęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šį prašymą tenkins.

„Kaip jau minėjome, viceministrė L. Jaruševičienė šiuo metu prastai jaučiasi, kurį laiką jau turi nedarbingumo pažymėjimą ir darbe jos nėra“, – pridūrė L. Bušinskaitė.

Anksčiau pranešta, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei.

Taip pat skaitykite

Pasak FNTT, viceministrė įtariama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Apie tyrimą pranešta birželio pradžioje, pareigūnų akiratyje – 6 mln. eurų vertės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vykdytas greitųjų koronaviruso testų pirkimas.

FNTT teigimu, be sveikatos apsaugos viceministrės, tyrime įtarimai pareikšti bendrovės „Profarma“ atstovams. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie minėtos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas.

Populiariausi

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.25 07:22

Raseiniuose COVID-19 protrūkis itin rimtas: specialistai atviri – rajone fiksuojami milžiniški skaičiai 329 atvejai 100 tūkst. gyventojų; meras planuoja kreiptis dėl karantino skelbimo

11
aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5