Lietuvoje

2020.08.03 14:49

FNTT tyrime dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo – įtarimai SAM viceministrei Jaruševičienei

Įtarimai pareikšti su įmone „Profarma“ susijusiems asmenims; atnaujinta 16.31
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.08.03 14:49

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį, įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. 

Valstybės tarnautoja įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Pirmadienį FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas žurnalistams sakė, kad L. Jaruševičienė yra apklausta, jai įteiktas pranešimas apie įtarimus.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas. Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Minima Lietuvos įmonė

M. Petrauskas tikino, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo bei nusikalstamu būdu gautų lėšų legalizavimo.

„Įvyko beveik 6 milijonų eurų sandėris, testai yra pristatyti, pinigai yra sumokėti. Mes dabar tiriame šio sandėrio teisėtumą“, – dėstė M. Petrauskas.

FNTT direktoriaus pavaduotojas: tiriame šio sandėrio teisėtumą

FNTT direktoriaus pavaduotojas patvirtino, kad pareigūnai aiškinasi dėl testus tiekusios Lietuvos įmonės „Profarma“ veiklos.

„Dalis su šia įmone susijusių asmenų buvo apklausti, yra specialiųjų liudytojų, yra ir įtariamųjų“, – tikino M. Petrauskas.

Anot jo, šiuo metu ikiteisminiame tyrime įtariamųjų yra šeši.

Neteisėtai įgytoms piniginėms lėšoms pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei, detalesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu neteikiama.

A. Verygą sprendimą dėl viceministrės priims penktadienį

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė teigė, kad Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiauja ir bendradarbiaus su teisėsaugos institucijomis, pateiks visą reikiamą informaciją, atsakys į rūpimus klausimus, kad šis tyrimas būtų baigtas kaip galima greičiau bei kad būtų atsakyta į visus klausimus.

„Įvertinus tai, kad šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, išsamesnio komentaro pateikti negalime – teikiame tiek, kiek galime pasakyti. Norėtųsi pabrėžti, kad tiek SAM, tiek Vyriausybė darė viską, kas tuo metu buvo įmanoma ir reikalinga, kad koronaviruso plitimas Lietuvoje būtų kiek galima greičiau suvaldytas. Buvo imtasi visų reikiamų priemonių, taip pat ir vertinant poreikių, ir veiksmų visumą.

Labai norėtųsi tikėti, kad šis atvejis nesutrukdys sveikatos apsaugos sistemoje dirbantiems kolegoms ir toliau bendradarbiauti ir dėti maksimalias pastangas suvaldant kitą galimą infekcijos protrūkį šalyje, kuris, panašu, artėja“, – teigia L. Bušinskaitė.

Sprendimą dėl viceministrės L. Jaruševičienės sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga priims šį penktadienį, grįžęs iš atostogų. Viceministrė L. Jaruševičiene šiuo metu prastai jaučiasi, kurį laiką jau turi nedarbingumo pažymėjimą ir darbe jos nėra.

L. Bušinskaitė vėliau pirmadienį, žurnalistų paklausta, ar viceministrė L. Jaruševičienė pripažįsta kaltę, tiesaus atsakymo nepateikė.

„Visi mes dirbome ir darėme viską, ką reikėjo, vieningai, susitelkę tam, kad būtų suvaldytas koronaviruso protrūkis šalyje“, – tvirtino A. Verygos atstovė spaudai.

Bušinskaitė: Jaruševičienės nedarbingumas tęsiasi ne pirmą mėnesį, darbe ji būna labai retai

Pasak L. Bušinskaitės, viceministrė dėl sustreikavusios sveikatos nedirba daugiau nei mėnesį.

„Tas jos nedarbingumas tęsiasi ne pirmą mėnesį. Ji yra gana prastos savijautos, tai darbe labai retai būna. Kartais pasirodo, bet po paros ar dviejų vėl išvyksta, nes jos sveikata yra prasta“, – teigė A. Verygos patarėja.

Ji teigė negalinti pasakyti, ar L. Jaruševičienės sveikatos būklės pablogėjimas yra susijęs su teisėsaugos atliekamu ikiteisminiu tyrimu, tačiau pabrėžė, kad viceministrės sveikata sušlubavo būtent po atliktų kratų birželio mėnesio pradžioje.

Populiariausi

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.25 07:22

Raseiniuose COVID-19 protrūkis itin rimtas: specialistai atviri – rajone fiksuojami milžiniški skaičiai 329 atvejai 100 tūkst. gyventojų; meras planuoja kreiptis dėl karantino skelbimo

11
aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5