Lietuvoje

2015.11.21 19:59

J. Olekas padėkojo Kanadai už pagalbą užtikrinant saugumą

LRT.lt2015.11.21 19:59

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kanadoje dalyvaudamas Halifakso tarptautiniame saugumo forume, susitiko su Kanados gynybos ministru Harjitu Sajjanu, rašoma pranešime spaudai.

Susitikimo metu ministras J. Olekas pasiūlė Kanados gynybos ministrui 2016 metais atsiųsti į Lietuvą kanadiečių rotacinę kuopą dalyvauti bendrose pratybose ir mokymuose bei sustiprinti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

„Dėkoju Kanadai už skirtas saugumo užtikrinimo priemones. Sustiprinta oro policijos misija Baltijos šalyse, įkurtas NATO štabas Lietuvoje ir ypač bendras Lietuvos karių ir sąjungininkų kovinis rengimas yra itin svarbūs veiksmai užtikrinant saugumą mūsų regione bei stiprinant Aljanso vienybę ir sąveikumą. Kviečiu Kanadą ir toliau prisidėti užtikrinant sutartas NATO atgrasimo priemones mūsų regione", - susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

 Kanados kariai šių metų lapkričio 9 – 20 dienomis dalyvauja Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas“ (angl. „Iron Sword“) ir „Maple Arch 2015" (liet. „Klevo skliautai 2015"). Kanada taip pat skyrė tris karininkus į Lietuvoje įkurtą NATO štabą. 2014 metais Kanados naikintuvai sustiprino NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Kalbėdamas apie paramą Ukrainai, ministras J. Olekas pasiūlė Kanadai paremti trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados (LITPOLUKRBRIG) projektą ir kartu mokyti ir rengti brigadai priskirtus Ukrainos karius.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Kanadoje su oficialiu vizitu lankėsi lapkričio 19–21 d., su Kanados gynybos ministru jis susitiko lapkričio 20 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.