Lietuvoje

2020.08.03 06:58

Laukia kontrastingi orai – dalį šalies džiugins vasariška šiluma, o kitoje numatomas lietus

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.03 06:58

Į Lietuvą atslinkęs šaltasis atmosferos frontas artimiausiomis dienomis sustiprins temperatūrų kontrastus šalyje. Anot Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikės Editos Gečaitės, rytinėje ir pietinėje šalies dalyje džiugins šiluma, o vakariniuose rajonuose prognozuojamas lietus ir žemesnė temperatūra.

Pirmadienį vasariški orai numatomi rytuose ir pietuose, o vakarinius rajonus pasieks atmosferos frontas. Dėl to čia numatomas trumpas lietus, o likusioje šalies dalyje laikysis sausi orai.

Į rytų ir pietų Lietuvą plūstels nemenka šiluma, daug kur termometrai rodys 25–27 laipsnius šilumos, kai kur šils ir iki 28 laipsnių šilumos. Tik vakaruose bus ne tik drėgniau, bet ir gaiviau – temperatūra sieks 20–22 laipsnių šilumos.

Anot sinoptikės, antradienio orai bus labai kontrastingi. Atmosferos frontas toliau keliaus per šalį dėl to frontiniai debesys nakties metu labiau išplis į vakarinius rajonus, o dieną jau daugelyje rajonų numatomas lietus, tačiau didesni lietaus kiekiai vis tiek išliks vakariniuose šalie rajonuose.

Kadangi bus drėgna keisis ir temperatūra. Naktį bus debesuota, todėl atvės iki 14–19 laipsnių šilumos, o dieną kol kas numatoma labai skirtinga temperatūra šalyje – rytuose labai šilta, 25–28 laipsniai šilumos, o vakaruose vėsu – temperatūra čia sieks tik 18–21 laipsnį šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.