Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.21 14:09

Pareigūnai stoja už S. Skvernelį

LRT.lt 2015.11.21 14:09

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovo Vladimir Banel teigimu, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, aktyviai dezinformuoja tiek visuomenę, tiek kitus politikus savo neadekvačiais pareiškimais apie tai, kad Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neva nieko gero pareigūnų labui nepadarė. Tuo pačiu skaldo visuomenę ir trukdo stiprinti teisėsaugos sistemą.

„NPPSS vadovui labai apmaudu, kad Lietuvos visuomenė turi taikstytis su tokiais kai kurių aukštus postus užimančiųjų svaičiojimais, kurių partijos nariai yra teisti už juodąją buhalteriją. Matyt, todėl ir nereikalingas veiklus vidaus reikalų ministras. Matyt, Seimo pirmininkė supranta, kad, sustipėjus teisėsaugai, Darbo partijos gali visai nebelikti“, – rašoma susivienijimo pranešime spaudai.

Jeigu Seimo pirmininkė taip nori kalbėti faktais, tai, anot V. Banel, apie juos ir reikia kalbėti: „Šių metų liepos mėnesį buvo priimtas kone dešimtmetį kovotas Vidaus tarnybos statutas, kurio tikslas – iš esmės pagerinti sistemos darbą, didinti pareigūnų motyvaciją, karjeros galimybes. Pati ponia L. Graužinienė buvo viena aktyviausių oponenčių priimant šį visai Lietuvos teisėsaugos sistemai svarbų dokumentą ir stengėsi vis nukelti svarstymą.“

Be to, kaip rašoma pranešime, ilgą laiką ministras bandė aktyviai įrodinėti visiems seimūnams ir aukščiausiems šalies vadovams, kad statuto įgyvendinimui reikalingos papildomos lėšos, tačiau buvo skirta tik dalis jų.

„Galėtume dabar klausti pačios Seimo pirmininkės, gal ji turi daugiau fantazijos ir įsivaizduoja, kaip padidinti pareigūnų atlyginimus, užtikrinti jų aprūpinimą, mokymus, jei tai padaryti tiesiog nėra iš ko. Kad ir kaip būtų VRM vadovas stengėsi sutelkti visas tarnybas, ragino taupyti vidiniais resursais tam, kad jau nuo 2016 metų sausio mėnesio galėtų bent truputį didėti statutinių pareigūnų atlyginimai, o ilgainiui pradedantis pareigūnas gautų 1000 eurų į rankas. Jau nekalbu apie tai, kad aktyviai rūpintasi korupcijos sistemoje mažinimu, pagaliau užtikrinta skaidri atranka į valstybės tarnybą, pailgintas pareigūnų išėjo į pensiją laikotarpis, norint išlaikyti profesionalus ilgiau“, – priduria V. Banel.

Profesinių sąjungų atstovai pabrėžia, kad sistema per vienerius metus pasistūmėjo į priekį tiek pat, kiek per kokį pastarąjį dešimtmetį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi