captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva JT Saugumo Taryboje pabrėžė remianti kovą prieš terorizmą

Lietuvos ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) Raimonda Murmokaitė penktadienį JT Saugumo Taryboje Niujorke pabrėžė Lietuvos pasiryžimą toliau vienareikšmiškai remti kovą prieš terorizmą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

„Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien dar kartą pabrėžė, jog esame prieš IS nukreiptos koalicijos nariai ir vienareikšmiškai remiame ir remsime kovą prieš IS. Lietuva solidarizuojasi su Prancūzija, kurios žmonės tragedijos akivaizdoje kartojo: „Mūsų neįbauginsi“. Mes suprantame skausmą visų, kuriuos paveikė IS, „Boko Haram“ ir kitų teroristinių grupuočių smurtas ir skerdynės“, – sakė R. Murmokaitė.

JT Saugumo Taryba posėdyje vienbalsiai priėmė rezoliuciją 2249 dėl kovos su terorizmu. Lietuvos nuolatinė atstovė JT ragino kritiškai įvertinti kovos su terorizmu efektyvumą. Pasak jos, būtina užtikrinti visos JT sistemos sklandžią ir efektyvią veiklą kovojant su terorizmu, kad atskiri padaliniai ne dubliuotų, o papildytų vienas kito veiklą teikiant pagalbą šalims ir ugdant kovai su terorizmu skirtus pajėgumus.

Būtina ardyti teroristų finansavimo šaltinius ir efektyviau siekti užkirsti kelią galimai asmenų radikalizacijai.

Priimta JT Saugumo Tarybos rezoliucija teroristinę grupuotę „Islamo valstybė“ (ISIL) įvardija precedento neturinčia ir globalią grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui keliančia organizacija. Rezoliucijoje Saugumo Tarybos narės pasmerkė šiais metais ISIL įvykdytus išpuolius Suse, Ankaroje, Sinajuje, Beirute ir Paryžiuje.

JT Saugumo Taryba paragino visas JT nares imtis visų būtinų priemonių, atitinkančių tarptautinę teisę, siekiant sustiprinti ir koordinuoti pastangas tam, kad būtų užkirstas kelias ISIS ir kitų su „Al-Qaeda“ susijusių grupuočių bei individų teroristiniams išpuoliams.

2014–2015 metais Lietuvos nuolatinė atstovė JT Raimonda Murmokaitė pirmininkauja JT Saugumo Tarybos kovos su terorizmu komitetui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...