Lietuvoje

2020.08.02 07:52

Permainingi orai: pirmąją savaitės dalį lis, o antrąją lepins šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.02 07:52

Šią savaitę laukia labai įvairūs orai: pirmoje savaitės pusėje dažniau palynos, o antroje dienos pusėje sulauksime sausesnių, šiltesnių orų, LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Sekmadienį orus lems anticiklonas, kuris padovanos mažai debesuotus, sausus orus. Pūs nestiprus, nepastovios krypties vėjas. Oras daug kur įšils iki 21–24, o vietomis yra tikimybė, kad ir iki 25–26 laipsnių šilumos.

Pirmadienį iš Vakarų priartės atmosferos frontas, taigi padaugės debesų ir naktį Vakariniuose rajonuose kai kur pradės krapnoti lietus. Pūs pietų vėjas, jo greitis sieks 3–8 m/s, dieną – 5–10 m/s. Dieną jau daugelyje Vakarinių rajonų ir kai kuriuose Rytiniuose rajonuose trumpai palis.

Naktį žemiausia temperatūra sieks 10–15 laipsnius šilumos, o prie jūros ji bus keliais laipsniais aukštesnė. Dieną vyraus vasariška šiluma – 23–28 laipsniai šilumos. Tik Vakariniuose rajonuose, kur bus ir daugiau lietaus, vyraus 20–22 laipsniai šilumos.

Antradienis bus drėgnas. Daug kur palis, kai kur ir intensyviai. Vėjas bus besikeičiančios krypties, vidutinio stiprumo. Naktį bus šilčiau – 12–17 laipsnių šilumos. Dieną bus truputį vėsiau – 18–23 laipsniai šilumos.

Trečiadienio naktį Aukštaitijoje, Dzūkijoje ir kai kur Žemaitijoje palynoti, o dieną lietus trauksis, debesys nyks. Taigi orai vėl džiugins – bus daugiau saulės, giedrės. Naktį temperatūra sieks 10–15, o dieną – 19–24 laipsniai šilumos.

Antra savaitės pusė bus sausa ir pakankamai šilta. Aukščiausia temperatūra vėl kops iki 25 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi