Lietuvoje

2020.08.01 23:06

Kasiulevičius bado pirštu į prastėjančią COVID-19 situaciją Lenkijoje ir Nyderlanduose

įvardijo saugias teritorijas
LRT.lt2020.08.01 23:06

Vilniaus universiteto profesorius, medikas Vytautas Kasiulevičius perspėja keliaujančius, kad Lenkijoje ir Nyderlanduose koronaviruso sergamumo rodikliai kyla sparčiai.

„Keliaujantiems. Lenkija ir Nyderlandai šiandien pasiekė naują Covid-19 sergamumo rodiklį: 16,5 atvejo 100 000 gyventojų per paskutines 14 parų. Lietuvoje paveiktomis teritorijomis laikomos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Iki šiol Lenkija ir Olandija nėra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą. Grįžus iš paveiktos šalies būtina 14 dienų saviizoliacija“, – feisbuke rašo V. Kasiulevičius.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Lenkijoje reikšmingai skiriasi COVID-19 situacija Šiaurėje ir kitose šalies dalyse.

„Šiaurinės teritorijos nėra stipriai paveiktos infekcijos, tačiau bendrai Lenkijos kreivė blogėjanti ir vis didesnis procentas COVID-19 teigiamų tarp tirtų PGR mėginių“, – pastebėjimais dalijosi profesorius.

„Gana saugios teritorijos į šiaurę nuo mūsų yra Latvija, Estija (nors Estijoje situacija pastarosiosmis dienomis pablogėjo panašiai kaip pas mus), Suomija, Norvegija, o pietuose Vengrija ir Slovakija. Italijos ir Graikijos situacija lieka nedaug pasikeitusi, tačiau pastarosios dienomis taip pat daugiau atvejų“, – apie kitas tendencijas rašė V. Kasiulevičius.