Lietuvoje

2020.08.01 19:34

Meškeriotojai sukilo prieš verslininkus – reikalauja panaikinti verslinę žvejybą Kuršių mariose

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.01 19:34

Klaipėdą užplūdo meškeriotojai. Žvejai mėgėjai surengė protesto akciją ir reikalauja uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose. Verslininkai teigia, kad žvejybos atsisakytų, sulaukę kompensacijų. Žvejybos ribojimas bus svarstomas Seime rudenį.

Vidurdienį Danės upės žiotis užpildė meškeriotojų valtys.

„Reikalaujam, kad būtų panaikinta verslinė žvejyba Kuršių mariose, kad būtų atlaisvinti keliai lašišoms, starkiai kad galėtų plaukioti, kaip matote, niekas negali žvejoti, niekas nieko nebepagauna“, – kalbėjo žvejys Aivaras.

Akcijos organizatoriai teigia, kad Kuršių mariose žuvų mažėja būtent dėl verslinės žvejybos. Uždraudus verslinę žvejybą Kauno mariose, žuvų kiekis per penkerius metus esą padidėjo beveik keturis kartus.

„Kadangi lietuviai suvalgo daugiausiai vis tiktai silkės, tai mes kiekvienas diskomforto nepajusime, diskomfortą gali pajusti tik patys verslininkai. [...]

Mėgėjas iš esmės turi teisę daryti, ką nori: nori – paleidžia, nori – suvalgo. Mes, aišku, jiems rekomenduojam paleisti tą žuvį, pasiimti galbūt tik nedideles žuvis vienai vakarienei“, – komentavo asociacijos „Lašišos dienoraštis“ pirmininkas Kęstutis Klimavičius.

Verslininkai sako, kad nebežvejotų, tik sulaukę kompensacijų, nors pripažįsta, kad veikla tampa nuostolinga. Aplinkos ministerija jau kaupia kompensacijų fondą.

Žvejai mėgėjai ant verslininkų labiausiai pyksta už esą neskaidrią žvejybą.

„Gal ir gali ji būti, bet turėtų būti sąžininga, turėtų būti mokami mokesčiai ir tikrai turėtų būti limitai didesni ir kontrolė“, – dėstė žvejys Mantas.

„Dabar paskutinis ministro įsakymas yra, kad visos lašišos – tiek gyvos, tiek negyvos – turi būti paleistos, nors tai yra žala aplinkai, bet, jeigu verslininkai gali iš gyvos padaryti negyvą ir ją pasiimti, kaip iki šiol, tai manome, kad tai turi liautis“, – aiškino aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Tačiau net jei Lietuva uždraustų žvejybą Kuršių mariose, didesnė marių dalis priklauso Rusijai – kaimynai ir toliau žvejos. Verslinės žvejybos ribojimas Seime bus svarstomas rudenį.

Žvejai mėgėjai sukilo prieš verslininkus – siekia panaikinti verslinę žvejybą Kuršių mariose

Populiariausi