Lietuvoje

2020.08.01 17:49

Ateitininkai nepasiduoda pandemijai – žada surengti per 100 pilietiškumo pamokų

Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.01 17:49

Šie metai Seimo paskelbti ateitininkų metais. Šiai progai paminėti šeštadienį Vilniuje į federacijos suvažiavimą rinkosi ateitininkai iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu renginį stebi išeivijos ateitininkai iš Jungtinių Valstijų.

„Ateikite kurti“ – šiais kunigo Arvydo Žygo žodžiais ateitininkų federacija – seniausia jaunimo organizacija Lietuvoje – pasitiko Ateitininkų metus.

„Metas, kai galime savo žinutę apie savo principus, kuriais ugdome jaunimą, pateikti Lietuvos visuomenei ir tie mūsų penki pagrindiniai principai – tautiškumas, visuomeniškumas, inteligentiškumas, katalikiškumas ir šeimyniškumas, tai iš tikrųjų stengiamės pasinaudoti šiais metais ir pasidalinti šia žinia su plačiąja Lietuvos visuomene“, – pasakojo Ateitininkų federacijos pirmininkas Justinas Juknys.

Be įprastų organizacijos veiklų, šiemet visoje Lietuvoje numatoma surengti per šimtą pilietiškumo pamokų.

Ateitininkų metus organizacija planavo minėti ir daugiau renginių, vis dėlto planus pakoregavo, bet nesustabdė pandemija.

„Kuopų veiklose mes išsikėlėme, kaip ir visos mokyklos, į tą internetinę erdvę, ir darėme susitikimus per „Zoom“, tai buvo tam tikri iššūkiai, nes mes mėgstame ir žaisti, ir lakstyti, ir eiti į muziejus, tai reikėjo kažkaip susisiaurinti savo veiklas, buvo sunku jas sugalvoti“, – atviravo ateitininkė Karolina Sadauskaitė.

Ne vienerius metus organizacijoje skaičiuojantys nariai tikina, kad svarbiausia jiems – ateitininkų bendruomenė.

„Prisijungiau dėl žmonių. Mane patraukė, kad čia yra šviesūs, intelektualūs, tikrai kurie stengiasi dėl Lietuvos, dirba, ugdo jaunimą. Manau, tai yra labai svarbu Lietuvos ateičiai“, – tvirtino ateitininkas Rapolas Urbonas.

„Tai – žmonės, kurie kuria gražią Lietuvą, yra inteligentai, savo idėjomis dalinasi su kitais, ypač vyresni ateitininkai skatina ir puoselėja jaunimą, augina naują kartą, kuri, tikiu, kad gali nuveikti daugybę nuostabių darbų Lietuvai“, – kalbėjo ateitininkas Andrius Gudauskas.

Ateitininkų organizacija susikūrė 1910-aisiais. Dabar organizacija vienija per tūkstantį ateitininkų visoje šalyje, nemažai – ir išeivijoje.

Populiariausi