Lietuvoje

2020.08.01 12:21

JAV Komunizmo aukų memorialo vadovas dėkoja už Lietuvos poziciją dėl Kubos režimo

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2020.08.01 12:21

JAV Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas Marionas Smithas dėkoja už Lietuvos poziciją komunistinio Kubos režimo atžvilgiu.

„Dėkingi Lietuvos atstovams, kurie atsisakė ratifikuoti Europos Sąjungos (ES) ir Kubos politinio dialogo ir bendradarbiavimo sutarties (...). Jūsų parama bus labai įvertinta visų tų, kurie tvirtai remia Kubos žmones, o ne Kubos komunistų partiją“, – laiške, skirtame šeštadienį Ariogaloje vykstančio tradicinio tremtinių ir politinių kalinių sąskrydžio dalyviams, sako Vašingtone įsikūrusio Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas.

Pasak M. Smitho, fondas reiškia pagarbą Lietuvos laisvės kovotojams, politiniams kaliniams, tremtiniams ir jų šeimoms.

„Lietuvos žmonės išgyveno dešimtmečius komunistinėje priespaudoje, neprarasdami savo principų ir tikėjimo, jausdami JAV ir kitų paramą. Savo ruožtu Lietuva reiškia moralinę paramą tautoms, kurios šiuo metu yra komunistinio režimo priespaudoje, pavyzdžiui, Kuba“, – sakoma sveikinime.

BNS anksčiau rašė, kad bendradarbiavimo su Kuba šalininkai sako, kad tolesnė Havanos izoliacija nepaskatins šalies pagerinti žmogaus teisių padėties, tai geriau gali padaryti bendra ES pozicija dėl prekybos ir politinio dialogo.

Siekdamas derinti ES ir JAV interesus, prezidentas Gitanas Nausėda pavasarį žadėjo atidžiai vertinti ES ir Kubos susitarimo ratifikavimą Seime, tačiau nesiūlė atšaukti proceso.

Tokią poziciją šalies vadovas išsakė, reaguodamas į JAV administracijos raginimus Lietuvai neratifikuoti sutarties. Lietuva yra vienintelė ES šalis, iki šiol neratifikavusi 2016 metais pasirašyto politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33