Lietuvoje

2020.07.31 16:17

Registrų centro krizės metu – darbuotojos piktnaudžiavimo atvejis: reikalavo kyšio už paslaugas

atnaujinta 16.43
LRT.lt, BNS2020.07.31 16:17

Vilniaus regiono apylinkės teismas penktadienį kalta dėl kyšininkavimo pripažino buvusią „Registrų centro“ Vilniaus apskrities klientų aptarnavimo grupės specialistę ir skyrė jai 20 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant trims mėnesiams.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, nuteistajai taip pat uždrausta ketverius metus dirbti valstybės tarnautojos ar jai prilygintose pareigose. Kadangi bylos aplinkybės buvo aiškios, o buvusi darbuotoja savo kaltę pripažino, teisminis procesas buvo nagrinėjamas pagreitinta tvarka.

Ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo liepos 20 dieną, gavus duomenų, kad Šalčininkų padalinio specialistė iš kliento reikalauja 200 eurų kyšio už savo tiesioginių pareigų vykdymą. Pinigų buvo reikalaujama už nekilnojamojo turto duomenų pakeitimą nekilnojamojo turto registro duomenų bazėje bei išrašo apie šį turtą išdavimo.

Darbuotoja buvo sulaikyta po trijų dienų, kai iš kliento paėmė likusią reikalauto kyšio dalį.

Liepos 24-ąją „Registrų centro“ generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus įsakymu specialistė buvo atleista iš darbo.

Penktadienį valstybės įmonės išplatintame pranešime S. Urbanavičius teigia, kad toks buvusios darbuotojos elgesys, ypač šiandieninės situacijos kontekste, yra amoralus ir netoleruotinas.

„Kai ypatingai sunkiu įmonei metu visa komanda buvo susitelkusi į registrų ir informacinių sistemų duomenų atkūrimą ir sklandaus paslaugų teikimo atstatymą, kažkas šią situaciją išnaudojo asmeniniam pasipelnymui. Dėkojame Specialiųjų tyrimų tarnybai už pagalbą, kad atlikdami savo pareigas padėjo mums sulaikant tokį asmenį“, – pranešime cituojamas jis.

Jo teigimu, toks darbuotojos elgesys prieštarauja ne tik įmonės Korupcijos prevencijos politikai, Etikos kodeksui, vertybėms, bet ir kertasi su elementariomis moralės normomis.

„Įmonė savo veikloje yra įdiegusi aukščiausius skaidrumo, atskaitingumo ir etikos standartus ir netoleruoja jokių korupcijos apraiškų. Tai leidžia pagrįstai manyti, kad tai nėra sisteminis, o pavienis piktnaudžiavimo atvejis. Iš kiekvieno darbuotojo yra tikimasi, kad jis sąžiningai tarnaus visuomenės interesams, tinkamai ir skaidriai vykdys savo pareigas“, – rašoma „Registrų centro“ pranešime.

Pranešti apie žinomą korupcinio pobūdžio ar bet kokį kitą pažeidimą įmonėje (rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinį ar tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą, taip pat šiurkštų etikos normų pažeidimą ar kitus teisės aktų pažeidimus) galima skambinant įmonės pasitikėjimo telefonu (8 5) 268 8330 (visą parą), el. paštu pranesk@registrucentras.lt, užpildant pranešimo formą. Apie korupcijos atvejus taip pat galima pranešti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33