Lietuvoje

2015.11.20 15:25

A. Paulauskas: neturėtume kalbėti apie generalinio komisaro atsistatydinimą

Vykstant su ginklu iš policijos pabėgusio Igorio Molotkovo gaudynėms Vilniuje, nenukentėjo nė vienas žmogus, pažeidėjas sulaikytas ir pristatytas į areštinę – toks ir buvo šitos operacijos tikslas, todėl dabar skaičiuoti, kiek tai kainavo, ir ieškoti klaidų yra beprasmis dalykas, tikina Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

„Lietuvoje tikrai vyksta baisesnių įvykių, bet politikai nekomentuoja ir nevertina. Tarkim, Kražių istorija, kai buvo nužudytos 4 moterys. Jas nužudė žmogus, kuris buvo ir policijai, ir bendruomenei žinomas. Tas įvykis, mano supratimu, turėjo sukelti didesnį rezonansą. O šiuo atveju jokių neigiamų pasekmių nėra. Galvočiau, kad reikia vertinti Policijos komisariato vadovus, policijos pareigūnus, pakalbėti ir su Policijos generaliniu komisaru L. Pernavu, bet nemanau, kad šiandien turėtume kalbėti apie jo atsistatydinimą“, – teigia A. Paulauskas.

Jis kelia klausimą, ar Lietuvos policija naudoja tinkamą ginkluotę. „Jie nešiojasi Kalašnikovo automatus, kurie yra kare naudojami ginklai. Įvairių valstybių policinės struktūros yra apginkluotos kitais ginklais, kurie galbūt nesukelia tokio didelio pavojaus žmogaus gyvybei, sveikatai, bet atlieka funkciją sustabdyti transporto priemonę ar pažeidėją“, – pabrėžia Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.