Lietuvoje

2015.11.20 13:47

Dembavoje gyvą merginą sudeginę vyrai gyvenimus praleis kalėjime

LRT.lt2015.11.20 13:47

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį atmetė Juliaus Jakubaičio (gim. 1980 m.) ir Deivido Antanaičio (gim. 1991 m.) apeliacinius skundus dėl nuosprendžio, kuriuo už bejėgiškoje būklėje esančios merginos itin žiaurų nužudymą jie buvo nuteisti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmėmis, rašoma pranešime spaudai. Abu jie bausmes atliks kalėjime. 

Teismo nuomone, pirmosios instancijos teismas padarė teisingas išvadas, kad abu vyrai prievarta įsisodino merginą į automobilį, ją vežiojosi, žagino, o vėliau, uždarę bagažinėje ir siekdami nuslėpti nusikaltimus, nužudė padegdami automobilį.

Teisėjų kolegija mano, kad nėra jokio pagrindo pripažinti, kad tik D. Antanaitis padegė automobilį ir taip nužudė merginą ir kad neva J. Jakubaitis nedalyvavo padarant šį nusikaltimą. Apeliacinis teismas nustatė, kad skambindama į Bendrąjį pagalbos centrą ir prašydama pagalbos mergina visą laiką minėjo du asmenis, be to, įraše prieš pat automobilio padegimą girdėti du vyriški balsai, todėl neabejotinai įrodyta, kad siekiant nužudyti nukentėjusiąją kaip bendrininkai dalyvavo abu nuteistieji.

Teismas taip pat nerado priežasčių mažinti bausmes nuteistiesiems. Anot jo, pačios griežčiausios bausmės skirtos atsižvelgiant į padarytų nusikaltimų pavojingumą, asmenų kaltę, nusikaltimo motyvus ir tikslus, nuteistųjų asmenybes, kiekvieno iš nuteistųjų vaidmenį, sunkinančias aplinkybes ir lengvinančių aplinkybių nebuvimą.

Pasak kolegijos, kiekvienas nužudymas yra nežmoniškas ir žiaurus veiksmas, tačiau šiuo konkrečiu atveju, vertinant gyvo žmogaus sudeginimą, didžiulių kančių jam sukėlimą, išskirtinai drastišką nuteistųjų elgesį, moralės normų niekinimą, elementaraus žmogiškumo pamynimą, griežčiausios bausmės paskyrimas yra neišvengiamas. Be to, pernelyg švelni bausmė pamintų ir nukentėjusių asmenų orumą, pažeistų jų interesus.

Primename, kad D. Antanaitis ir J. Jakubaitis 2013 m. rugsėjį autobusų stotelėje pamatę laukiančią merginą, ją įsisodino į automobilį, vežiojo Panevėžio miesto ir Dembavos miestelio gatvėmis, vėliau ją išžagino, uždarė į bagažinę, nusivežė į kitą vietą Panevėžio rajone, vėl žagino. Vėliau, siekdami nuslėpti šiuos nusikaltimus, jie uždarė merginą bagažinėje ir padegė automobilį. Mergina, patyrusi dideles kančias, žuvo gaisre.

Apeliaciniame skunde J. Jakubaitis prašė jį išteisinti dėl nužudymo ir neteisėto laisvės atėmimo, o už išžaginimą skirti švelnesnę bausmę. D. Antanaitis Teismo prašė išteisinti J. Jakubaitį dėl nusikaltimų, kurių šis nepadarė, o jį patį (D. Antanaitį) išteisinti dėl išžaginimo ir sumažinti jam bausmę.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.