Lietuvoje

2015.11.20 13:05

Generalinis komisaras L. Pernavas: vien iš entuziazmo toli nenuvažiuosi

15min.lt2015.11.20 13:05

Penktadienį po vidurdienio Policijos departamente rengiama speciali spaudos konferencija, kurios metu teikiama naujausia informacija apie vakarykštį rezonansinį įvykį. Aktualijas komentavo policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Visą ketvirtadienio vakarą Vilnių šiurpino Igoris Molotkovas, kuris nuginklavo policininkus ir slapstėsi po miestą su „Kalašnikovu“.

Bėglys sučiuptas tik prieš vidurnaktį, rastas ir automatas.

L. Pernavas pareiškė, kad vakarykštis chaosas – taupymo policijos sąskaita pasekmė. Anot policijos vadovo, pastaruoju metu valdžios politika tokia, kad lėšų trūksta net elementariam pareigūnų mokymui.

„Vien iš entuziazmo toli nenuvažiuosi!“ – L. Pernavas aiškino, kad nuo 2008-2009 metų policijai yra ženkliai sumažintas finansavimas, pareigūnai esą priversti taupyti visur, kur įmanoma.

Generalinis komisaras svarstė, kad atsižvelgiant į vakarykščių įvykių patirtį, teks mėginti taupyti dar labiau, kad būtų rasta lėšų papildomiems policininkų mokymams, kaip elgtis su ginklais.

L.Pernavas situaciją, kai įtariamasis buvo paliktas automobilyje vienas, juolab visureigyje prie priekinės sėdynės gulėjo automatas, vadina pareigūnų klaida.

L.Pernavas taip pat prisipažino, kad įsakymas išdalyti Lietuvos pareigūnams „Kalašnikovus“ buvo jo asmeninė iniciatyva. Policijos vadovas įsitikinęs, kad atsižvelgiant į aktualius įvykius pasaulyje, tai buvo būtina. L.Pernavas nemano suklydęs ir po nelemtų incidentų su automatiniais ginklais Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.