Lietuvoje

2020.07.31 11:48

Suabejojo dėl Panevėžio ligoninės apsaugos priemonių rezervo, ligoninė tikina – visko turime

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.31 11:48

Portalą LRT.lt pasiekė susirūpinusio panevėžiečio informacija, kad grįžtant privalomam kaukių dėvėjimui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje darbuotojai nėra pakankamai aprūpinami apsaugos priemonėmis. Pati ligoninė tai kategoriškai neigia ir nurodo turinti užtektinai priemonių bei sukaupusi bent dviejų mėnesių rezervą.

Portalo LRT.lt šaltinis, norėjęs likti neįvardintas (redakcijai žinomas – LRT.lt), teigė, kad nors jau šeštadienį Lietuvoje grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas, Respublikinė Panevėžio ligoninė tam nėra pasirengusi. Anot jo, dienai darbuotojams suteikiama viena apsauginė veido kaukė, nors keisti jas reikia kas 3-4 valandas.

Asmuo taip pat teigė, kad darbuotojams stinga ir kitų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, chalatų, respiratorių. Apie galimą priemonių trūkumą pasakojęs žmogus nurodė, kad jei ligoninė bus patikrinta, darbuotojams grės bauda nuo 500 iki 1500 eurų, kurią jie turės mokėti patys, nors dėl minimo priemonių trūkumo nebūtų atsakingi.

Informaciją neigia

Potalas LRT.lt susisiekė su Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos atstovu Vytautu Riaubiškiu. Jis kalbėjo neketinantis komentuoti gandų ir tvirtino, kad ligoninėje šiuo metu ne tik užtenka priemonių, bet ir yra sukauptas rezervas bent dviem mėnesiams.

„Ligoninė yra pilnai apsirūpinusi visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis ir turi rezervą mažiausiai dviem mėnesiams į priekį“, – trumpai LRT.lt komentavo V. Riaubiškis. Jis taip pat pridūrė, kad darbuotojai gauna daugiau nei vieną kaukę dienai.

Gydymo įstaigos privalo turėti rezervą

LRT.lt su klausimais dėl informacijos apie Respublikinę Panevėžio ligoninę kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM). Raštu atsiųstame komentare nurodoma, kad gegužės pradžioje ministerija nurodė gydymo įstaigoms, kad nuo birželio 1 d. jos pačios turės organizuoti asmens apsaugos priemonių pirkimą ir sandėliavimą, užtikrinant darbuotojų saugumą.

„Šio reikalavimo vykdymą turi užtikrinti įstaigų vadovai. Įstaigoms rekomenduota kaupti rezervą, kurio užtektų vienam mėnesiui. Šiuo metu rengiami teisės aktai, kurie šią normą padarytų privalomą. <...> Įstaigos turi parengti paslaugų atnaujinimo planus, kuriose turi būti surašyta, kas, kada ir kokias apsaugos priemones turi dėvėti. Įstaigos vadovas turi užtikrinti tokio plano laikymąsi“, – nurodė SAM.

Ministerijos atstovai taip pat nurodė, kad kol gydymo įstaigoms privaloma pačioms rūpintis apsaugos priemonėmis, jos iš valstybės rezervo nesuteikiamos. Nurodoma, kad tik pasibaigus gydymo įstaigų turimų priemonių rezervams, asmens apsaugos priemonės gali būti tiekiamos iš valstybės rezervo.

„Gydymo įstaigos vadovas yra atsakingas už tinkamą darbo organizavimą ir operacijų vadovo sprendimų, skirtų įstaigoms, vykdymą. Darbuotoją ir darbdavį sieja darbo santykiai, tad įstaigos vadovo sprendimų vykdymas darbuotojui yra privalomas. Priešingu atveju darbdavio iniciatyva gali būti taikomos Darbo kodekse nustatytos drausmines nuobaudos“, – atsakymą pateikė ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt