Lietuvoje

2015.11.20 12:46

S. Skvernelis apie atsistatydinimą negalvoja

LRT.lt2015.11.20 12:46

Specialioje spaudos konferencijoje komentuodamas ketvirtadienio vakaro įvykį, kai antrankiais surakintas įtariamasis pagrobė policininkų ginklą ir pabėgo, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad atsistatydinti neketina, ir vengė atskleisti operacijos detales.

Ministras, turėdamas omenyje Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės išreikštą kritiką jo atžvilgiu ir atsakomybės reikalavimą už įvykius, teigė, kad įvairaus rango politikai neturėtų kištis į tyrimą.

„Buvo palaikomas kontaktas su ministru pirmininku, kuris žinojo visas detales, iki kol baigėsi situacija. Tie, kas buvo atsakingi už krašto saugumą, reikiamą informaciją turėjo. (...) Yra tam tikras mechanizmas, veikėme pagal įstatymus. (...) Ne ta situacija, kai reikėtų galvoti apie kieno nors atsistatydinimą“, – teigė S. Skvernelis.

Jis esą pokalbį su L. Graužiniene baigė fraze „netrukdykite man“.

„Yra Seimo statutas, kuriuo numatoma, kaip galima išreikšti nepasitikėjimą ministru, tačiau mane neramina kiti būdai, kuriais galima pašalinti ministrą, kurie neapibrėžti įstatymu“, – į kaltųjų paieškas atsakė ministras.

Pasak ministro, tai buvo „kovinė, reali situacija ir tam tikro pareigūno vertinimas dėl aplaidumo nesikeičia“. S. Skvernelis teigė nė minutės neabejojęs, jog bėglys bus sulaikytas, ir buvo nuolat informuojamas apie situaciją.

Ministras sakė, kad ginklą praradusių policininkų likimą turėtų nuspręsti policijos generalinis komisaras. Pasak ministro, mokymuose, kaip naudotis ginklais, policininkai dalyvauja kiekvienais metais ir yra pasirengę atremti galimą teroristų išpuolį.

S. Skvernelis susilaikė nuo detalesnių komentarų apie tai, kaip bėglys keliavo iki Naujininkų mikrorajono. Jis taip pat nenorėjo interpretuoti tam tikrų detalių dėl policijos atliekamo tyrimo. Jis daug pagyrų skyrė ir aktyviai apie galimą bėglio buvimo vietą pranešinėjusiai visuomenei.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius antrino S. Skverneliui ir teigė, kad nuolat turėjo naujausią informaciją – bėglio paieškos metu vidaus reikalų vidaus reikalų ministras jį nuolat informavo apie vykstantį procesą, buvo skirtos didelės pajėgos, kad bėglys, sukėlęs grėsmę, būtų surastas ir sulaikytas.

„Vidaus reikalų ministras, Valstybės saugumo departamentas ir policija dirbo susitelkę, operatyviai, dalijosi informacija, tad ieškomas asmuo apie vidurnaktį buvo sulaikytas. Svarbiausia, kad pavyko išvengti aukų, niekas nenukentėjo. Tačiau ateityje turi būti griežčiau kontroliuojama, kaip vyksta pareigūnų praktiniai mokymai“, – sako premjeras.

Premjeras teigė, kad daugiau įvykio detalių bus atskleidžiama atlikus tarnybinį tyrimą.

„Pareigūnų, palikusių ginklą, pasiekiamą sulaikytajam, aplaidumas negali būti pateisinimas. Yra nustatytos konvojavimo taisyklės, kurių kiekvienas pareigūnas privalo laikytis. Prieš gaudamas ginklą kiekvienas pareigūnas privalo pereiti specialią programą ir griežtai vadovautis ginklo naudojimo ir saugumo taisyklėmis. Ar jų buvo laikomasi, paaiškės atlikus tarnybinį tyrimą. Po jo Generalinis komisaras ir Vidaus reikalų ministras galės pateikti vertinimus, tačiau jau šiandien galiu pasakyti, jog kiekvienas pareigūnas privalo laikytis drausmės ir išlaikyti budrumą, kad tokių klaidų ateityje būtų išvengta“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.