Lietuvoje

2015.11.20 09:24

L. Pernavas: su policijos ginklu bėgęs vyras kol kas nepaaiškina savo motyvų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.20 09:24

„Ketvirtadienio vakarą policininko ginklą Vilniuje pagrobęs ir pabėgęs vyras nepaaiškina, ko siekė tokiu elgesiu“, – LRT TELEVIZIJAI penktadienio rytą sakė Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas

Policijos generalinis komisaras sakė, kad kol kas atlikta pirminė Igorio Molotkovo apklausa, vykdomi kiti ikiteisminio tyrimo veiksmai.

„Pagal priminius duomenis, žmogus negali paaiškinti savo elgesio motyvų“, – sakė L.Pernavas.

Pareigūnas teigė, kad pagal pirminę informaciją, tuo metu, kai vyras pagrobė ginklą, policininkai buvo šalia automobilio, kuriame uždarytas sėdėjo sulaikytasis – policininkai skyrė „nepakankamą dėmesį“.

Bėglio suradimą L. Pernavas įvertino kaip pakankamai greitą.

„Aš sakyčiau turbūt, (kad prireikė) tik penkių valandų, aš manau, kad pakankami greitai mums pavyko surasti šį asmenį“, – sakė komisaras.

Pirminiais duomenimis, bėglys veikė vienas.

Vilniuje ketvirtadienio vakarą po beveik 5 val. trukusios paieškos operacijos sulaikytas vyras, kuris buvo pabėgęs su iš policijos pareigūno pagrobtu automatiniu ginklu.

Automatai „Kalašnikov“ sostinės policijos pareigūnams išdalinti po teroro išpuolio Paryžiuje. Policijos vadovai prieš kelias dienas buvo pareiškę, kad šių ginklų vis tik atsisakys, keis į naujesnius, kai neatsargiai elgdamasis su automatu policijos pareigūnas peršovė benamį.

„Šiuo atveju mes kalbame ne apie tai, kaip šovėme ar panaudojome, o kad, matyt, trūko dėmesio ar jis nukreiptas kitur, kad tas žmogus galėjo paimti ir pasinaudoti tais ginklais. Galime kalbėti apie tai, kad kiekviename automobilyje, kaip matome užsienyje, būtų įrengtos specialios vietos su užraktais ginklams laikyti. Iš jų ginklo niekas, išskyrus pareigūnus, negalėtų paimti, bet reikia suprasti, kad tai kainuoja – pagal išgales kurias turime ir dirbame“, – sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pasak pareigūno, dabar pagrindinė užduotis – ne kaltų paieška, galvų kapojimas, o visuomenės saugumas, tad būtina padaryti tinkamas išvadas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina atsakingai ištirti įvykių sostinėje aplinkybes, kai iš policijos pagrobęs automatą pabėgo sulaikytasis. Apie tai ji telefonu kalbėjosi su generaliniu policijos komisaru Linu Pernavu.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad būtina priimti sprendimus, jog visuomenė jaustųsi saugi.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius sako, kad penktadienį teismo bus prašoma suimti pareigūno automatinį ginklą pagrobusį Igorį Molotkovą.

R. Jancevičius neatskleidžia, kokio suėmimo termino prašys prokurorai. Prokuroro teigimu, sulaikytas asmuo įtariamas padaręs labai sunkų nusikaltimą, už kurį pasak prokuroro, numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.