Lietuvoje

2020.08.01 00:00

LRT trumpai. Nuo šiandien vėl privaloma dėvėti apsaugines kaukes

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.08.01 00:00

Nuo šeštadienio šalyje vėl įsigalioja reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose. Būti su apsauginėmis veido kaukėmis reikės važiuojant viešuoju transportu ar lankantis uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Ministrų kabinetas trečiadienį savo patarime priėmė sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo grąžinimo. Operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą tuomet pavadavęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sakė, kad sprendimo prireikė dėl prastėjančių užsikrėtimo COVID-19 rodiklių.

Taip pat skaitykite

„Situacija tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje eina blogyn, susirgimų skaičius didėja. Siekiant apsaugoti Lietuvos žmones nuo šio pavojingo viruso, apsaugoti mūsų ekonomiką, aiškiai siunčiant verslui ženklą, kad mes jų neuždarinėsime ir neribosime, prašysime ir reikalausime visuomenės dėvėti kaukes“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Dėvėti apsaugines veido kaukes privaloma viešajame transporte, uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus įstaigas, kuriose teikti paslaugas žmonėms, dėvintiems kaukes, nebūtų įmanoma.

Kaukių dėvėti neprivaloma viešojo maitinimo įstaigose, sporto bei kultūros renginiuose, tačiau šiuo atveju bus numatyti griežti reikalavimai laikytis atstumo ir kitų saugos priemonių.

„Kaip ir pirmosios viruso bangos atveju, buvo reikalingi savalaikiai sprendimai, visuomenės sąmoningumas. Šitie sprendimai reikalingi matant tendencijas, matant statistiką ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Tai reikalinga daryti jau dabar“, – sakė premjerą Saulių Skvernelį atostogų metu pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kaip portalą LRT.lt informavo Policijos departamentas, apsauginių kaukių nedevėjimas, kai tai yra privaloma, gali užtraukti baudą nuo 500 iki 1500 eurų.

Portalas LRT.lt primena, kad sprendimą siūlyti grįžti prie privalomo kaukių nešiojimo pirmadienį priėmė COVID-19 situacijos valdymo komitetas, kiek anksčiau apie tai kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministrą pavadavęs Jaroslavas Narkevičius. Prie privalomo kaukių dėvėjimo viešose vietose nutarta grįžti išaugus per parą nustatomų naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičiui.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33