Lietuvoje

2020.07.29 15:41

Laikinai strigusi e.sveikatos sistema vėl veikia

papildyta Registrų centro komentaru; atnaujinta 16.03
Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.07.29 15:41

Prieš 10 minučių šalies medikai pastebėjo, kad vėl strigo e.sveikatos sistema. Pastaroji, atnaujinta tik vakar, puikiai veikė iki trečiadienio 15.30 val. 

„Gyva transliacija, praktiškai“, – socialiniuose tinkluose video iš darbo vietos dalijasi šeimos gydytoja Jurga Dūdienė. – „Na ką, viskas. Pasidžiaugėm ir užteks... jau 10 minučių nebereaguoja ... Žurnalistai važinėja po įstaigas, klausinėja kaip veikia... Mes ne tik iki pietų dirbame (kai e-sveikata veikė pusėtinai, tiesiogiai sistemoje dirbant, ir stipriai šlubuodama tiems, kas dirba su Foxus, ESIS ir kt. ) , bet ir gerokai iki vakaro. Tai mieli pacientai, kantrybės jums ir mums, vėl esame surištomis rankomis...“

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus naujienų portalui LRT.lt sakė, kad e.sveikatos gedimas buvo registruotas 15 val. tačiau per pusvalandį buvo pašalintas. Jis pabrėžė, kad tokių laikinų trikdžių galima tikėtis ir ateityje.

„Čia turbūt neišvengsime, kadangi ji ir iki tol panašiai veikė, su pavieniais sutrikimais. Turbūt nė viena informacinė sistema, ypatingai tokio dydžio, jų niekada neišvengs visiškai“, – sakė M. Samkus.

Kad e.sveikata veikia, esą buvo pasitikrinta su ją naudojančiomis vaistinėmis bei gydymo įstaigomis.

Naujienų portalui LRT.lt J. Dūdienė sakė, kad prieš valandą pranešta apie trikdžius posistemėse, kurios yra sudubliuotos su pagrindine e.sveikatos sistema.

„Dalis įstaigų dirba tiesiogiai e.sveikatoje, o kitos įstaigos turi įsigijusios komercines posistemes. Pastarosios turėjo su atkurta e.sveikata susistyguoti, tačiau su jomis dirbantys kolegos ir vakar vakare, ir šiandien iš ryto skundėsi, kad labai lėtai sistema veika, stringa.

Pagrindinė e.sveikata, kai joje tiesiogiai dirbi, tai iki pietų praktiškai veikė gerai, matėme siuntimus, kitos registratūros matė mūsų siuntimus, pacientai vaistus įsigijo, kuriuos išrašėme šiandien. Bet va atėjo laikas – ir viskas. Kiek bandau jungtis – nepavyksta“, – sakė J. Dūdienė.

Po pusvalandžio šeimos gydytoja darbą sistemoje galėjo tęsti, tačiau J. Dūdienė teigia, kad net ir laikini trukdžiai kelia įtampą su sistema dirbantiems medikams.

„Dabar esu prie sistemos prisijungusi, bet nežinau, kad bus po 5 min. Tas skubėjimas ir įtampa kelia tokią situaciją, kad mes tiesiog klaidas pradėsime daryti. Dar nežinia, kaip vaistinėse atrodo sistemos veika. Jeigu pas mus stringa, reiški, kad pas juos – taip pat“, – komentavo šeimos gydytoja.