Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.20 07:35

S. Skvernelis sako, kad L. Graužinienė skambindama trukdė dirbti

BNS 2015.11.20 07:35

Po Seimo pirmininkės Loretos Gražinienės kritikos dėl esą netinkamo požiūrio į Vilniuje vykusią operaciją, kurios metus gaudytas pareigūno ginklą pagrobęs vyras, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad parlamento vadovė jam trukdė dirbti.

L. Graužinienė ketvirtadienio vakarą pareiškė, kad S. Skvernelis jai telefonu aiškino miegantis, nors Vilniuje tuo metu vyko ginkluoto bėglio gaudynės.

„Buvo keistas ir neadekvatus pokalbis, Seimo pirmininkei bandant auklėti ar paaiškinti, kaip turi policija darbuotis. Tiesiog nekonstruktyvų pokalbį teko pabaigti ir viskas. Nes tikrai buvo kiti reikalai. Tiesiog trukdė man. Kai vyksta tokie darbai, tiesiog norisi, kad netrukdytų niekas eterio be reikalo“, – savo požiūrį į pokalbį su Seimo pirmininke BNS ketvirtadienio naktį pateikė S. Skvernelis.

„Aš nenorėčiau privačių pokalbių komentuoti, bet kadangi jau išėjo dalis to komentaro, tai nelabai ir supratau, ko ji norėjo“, – paklaustas, kokiu tikslu jam skambino L. Graužinienė, sakė ministras.

Ketvirtadienį apie pabėgusį ginkluotą vyrą ministras sakė informavęs premjerą, kuris yra jo tiesioginis vadovas, tuo metu Seimo pirmininkei teigė nematęs reikalo skambinti.

„Aš nematau reikalo skambinti Seimo pirmininkei, kadangi ji yra ne prie ko šitoje situacijoje. O premjeras yra informuotas, jis tiesiogiai kontaktavo, bendravom, apie visas detales viską premjeras žino“, – aiškino S. Skvernelis.

Paklaustas, ar Seimo pirmininkė jį pakėlė iš miego, ministras sakė: „Baikit jūs, dar nebuvo surastas įtariamasis“.

Jis taip pat sakė nežinąs, ar penktadienį vyks planuoto vizito į Briuselį.

„Turėjau važiuoti, bet dabar turbūt teks nevažiuoti“, – teigė ministras.

Paprašytas įvertinti, ar mato savo atsakomybę dėl incidentų su policijos pareigūnams išdalintais automatiniais ginklais, jis sakė, kad po teroristų išpuolių Paryžiuje buvo poreikis labiau apginkluoti policininkus, o pareigūnų atsakomybės su jais elgiantis politikai vertinti neturi.

„Ne vidaus reikalų ministras dalina ginkluotę. Ginkluotė dalinama atsižvelgus į situaciją, o kadangi be „kalašnikovų“ policija praktiškai kitokių automatinių ginklų neturi, tai išdalinama tai, ką šiose situacijoje būtina turėti (...). Pareigūnų veiklą įvertins generalinis komisaras, ne politikai“, – BNS sakė ministras.

Tiesa, pats ministras kiek anksčiau ketvirtadienio vakarą situaciją, kuomet antrankiais surakintas vyras pagrobęs automatinį ginklą paspruko iš policijos komisariato, pavadino „apgailėtina“.

„Darbietė“ L. Graužinienė savo ruožtu ketina Seime kelti vidaus reikalų ministro politinės atsakomybės klausimą dėl jo požiūrio į incidentą, kai buvo pagrobtas policininkų ginklas.

„Surinksiu rytoj (penktadienį) frakcijų seniūnus ir kelsiu klausimą dėl ministro asmeninės atsakomybės ir požiūrio į situaciją“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė L. Graužinienė.

Ją šokiravo, kad ketvirtadienio vakarą paskambinus vidaus reikalų ministrui pasidomėti apie situaciją, šis pareiškė buvęs pažadintas iš miegų, o penktadienį išskrenda į Briuselį.

„Saugiai išvežėme Baltijos Asamblėjos svečius į viešbutį, grįžusi į Seimą paskambinau ministrui S. Skverneliui ir paprašiau informuoti apie padėtį, po 5 minučių pokalbio jis pasakė, kad aš jį pakėliau iš miego, kad jis šiuo metu miega, o ketvirtą valandą išskrenda į Briuselį. Štai koks ministro požiūris į situaciją. Manau, kad ministras negali šitaip elgtis. Tikrai kelsiu klausimą dėl jo asmeninės atsakomybės“, – BNS sakė parlamento vadovė.

Paklausta, ar ministrui gali būti surengta interpeliacija, L. Graužinienė teigė, kad yra įvairių formų.

Vilniuje ketvirtadienio naktį po beveik 5 val. trukusios paieškos operacijos, sulaikytas vyras, kuris buvo pabėgęs su automatiniu ginklu, pagrobtu iš policijos pareigūno.

Bėglio visoje Vilniaus apskrityje ieškojo maždaug 3 tūkst. pareigūnų, buvo pasitelkta policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, pasieniečių sraigtasparnis.

Pasak policijos, 1991 metais gimęs Igoris Molotkovas su automatu pabėgo iš policijos automobilio prie komisariato Laisvės prospekte. „Kalašnikov“ automatas buvo su viena apkaba – 30-čia – šovinių.

Anot policijos, vyras turi psichikos sutrikimų. Švenčionių policijos vadovas sako, kad šis asmuo yra narkomanas.

Automatiniai šautuvai policijos pareigūnams išdalinti po kruvinų teroro išpuolių Paryžiuje praėjusį penktadienį. Tai jau antras incidentas per savaitę, kilęs dėl „Kalašnikov“ automatų naudojimo.

Šeštadienį policijos patrulis iš automato paleido šūvį į asocialų asmenį sostinės Pylimo gatvėje, apleistame kioske. Vilniaus policija teigia, kad šūvis paleistas netyčia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi