Lietuvoje

2015.11.20 10:18

Po 5 valandų gaudynių Vilniuje sulaikytas automatą iš pareigūnų pagrobęs I. Molotkovas

15min.lt, BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.20 10:18

Ketvirtadienį po 18 val. Vilniuje, Laisvės prospekte, daug policijos ekipažų užtvėrė eismą. Iš pradžių slėpusi nuo visuomenės ir žiniasklaidos bet kokią informaciją, kas vyksta, vėliau policija pranešė, kad automato pagrobėjas pabėgo surakintas antrankiais, jis turi psichinių problemų. Į bėglio Igorio Molotkovo paieškas įsitraukė visa Vilniaus apskrities policija, „Aras“, VAD, o gyventojai įspėti saugotis. Praėjus daugiau nei 5 valandoms bėglys buvo surastas pastate Pelesos gatvėje – šią vietą pareigūnai jau tikrino anksčiau, tačiau tuomet jo nerado. I. Molotkovui už automatinio ginklo pagrobimą gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų. Dėl policijos pareigūnų veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas.  

Papildyta 10.00 val. Specialioje konferencijoje vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad apie ginklą praradusių policininkų likimą turėtų nuspręsti policijos generalinis komisaras. Pasak ministro, mokymuose, kaip naudotis ginklais, policininkai dalyvauja kiekvienais metais ir yra pasirengę atremti galimą teroristų išpuolį.

S. Skvernelis susilaikė nuo detalesnių komentarų apie tai, kaip bėglys keliavo iki Naujininkų mikrorajono. Jis daug pagyrų skyrė ir aktyviai apie galimą bėglio buvimo vietą pranešinėjusiai visuomenei.

Papildyta 09.22 val. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina atsakingai ištirti įvykių sostinėje aplinkybes, kai iš policijos pagrobęs automatą pabėgo sulaikytasis. Apie tai ji telefonu kalbėjosi su generaliniu policijos komisaru Linu Pernavu.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad būtina priimti sprendimus, jog visuomenė jaustųsi saugi.

Papildyta 09.17 val. Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius sako, kad penktadienį teismo bus prašoma suimti pareigūno automatinį ginklą pagrobusį Igorį Molotkovą.

R. Jancevičius neatskleidžia, kokio suėmimo termino prašys prokurorai. Prokuroro teigimu, sulaikytas asmuo įtariamas padaręs labai sunkų nusikaltimą, už kurį pasak prokuroro, numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Papildyta 01.05 val. Kaip praneša LRT RADIJAS, apie bėglį policiją informavo gyventojai. Kai I. Molotkovas pamatė, kad jį rado policija, jis nesipriešino ir pasidavė pareigūnams šiems tik pradėjus vesti derybas – nebuvo paleistas nei vienas šūvis. Motyvai, kodėl bėglys pagrobė ginklą, lieka nežinomi.

Kaip teigiama, I. Molotkovui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Kodėl pareigūnai iškart nesugebėjo suimti bėglio, iki šiol aiškinimąsi.

Papildyta 00.55 val. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pasakojo apie sulaikymo operaciją.

Policijos generalinis komisaras - apie bėglio sulaikymo operaciją.

Posted by Lietuvos policija on 2015 m. lapkričio 19 d.

Papildyta 00.45 val. Kaip teigia Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, bėglys nuo antrankių, kurie buvo uždėti priekyje, suėmimo metu jau buvo išsilaisvinęs – antrankiai buvo atrakinti.

Taip pat daugiau informacijos suteikta ir apie ginklo pagrobimą – jis buvo tarnybiniame policijos automobilyje, iš kurio pagrobęs automatą I. Molotkovas po grasinimo paspruko perlipęs tvorą.

Pagal pirminę informaciją, iki stoties rajono, kur bėglys buvo sulaikytas, I. Molotkovas vyko visuomeniniu transportu.

Kaip BNS pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis, ginklas buvo rastas kitoje vietoje, nei jį pagrobęs Igoris Molotkovas.

Papildyta 00.06 val. Kaip LRT RADIJUI teigė Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, bėglys buvo rastas gyvenamojo namo dušo patalpose. Jis žadėjo detalesnę informaciją pranešti artimiausiu metu. Pasak L. Pernavo, per sulaikymo operaciją niekas nenukentėjo, o automato neapsaugoję pareigūnai šiuo metu yra apklausiami. Generalinis komisaras bėglį apibūdino kaip nestabilios psichikos ir teigė, kad iš tokių situacijų reikia mokytis.

Papildyta 23:49 val. Lietuvos policija savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad ginklas buvo rastas.

Bėglys jau sulaikytas Pelesos gatvėje, Vilniuje (Naujininkų mikrorajonas). Rastas ir ginklas.

Posted by Lietuvos policija on 2015 m. lapkričio 19 d.

Papildyta 23.42 val. I. Molotkovas rastas besislepiantis bendro naudojimo patalpose penktame daugiabučio namo aukšte. Pareigūnai šią vietą jau kartą buvo atvykę tikrinti, tačiau tuomet bėglio nerado.

I. Molotkovą pastebėjo gyventojai, jie pranešė policijai.

Papildyta ​​23.35 val. Policija oficialiai patvirtino – bėglys sulaikytas Pelesos gatvėje, Vilniuje. Jo paieška truko daugiau nei 5 valandas.

„Bėglys sulaikytas, ginklas dar nerastas“, – BNS sakė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Papildyta 23.25 val. 15min.lt žiniomis, Pelesos gatvėje sulaikytas asmuo, kuris galimai yra ieškomas I. Molotkovas.

Papildyta 23.10 val. 15min.lt žiniomis, I.Molotkovas yra baustas dėl administracinių teisės pažeidimų, smulkios vagystės, narkotinių medžiagų vartojimo.

Papildyta 23.05 val. Kaip iš įvykio vietos praneša LRT RADIJO žurnalistas Martynas Tovarovas, gavus informacijos apie galimą bėglio buvimo vietą Perkūnkiemyje, ten buvo sutelktos didžiulės policijos pajėgos, iš oro teritoriją stebėjo sraigtasparnis. Informacijai nepasitvirtinus, policijos pajėgos buvo išskirstytos į kaimyninius Fabijoniškių ir Justiniškių rajonus. Taip pat policija pranešė apie šūvius, tačiau ši informacija nėra oficialiai patvirtinta.

Papildyta 22.51 val. Pranešimas apie pastebėtą bėglį Pašilaičiuose nepasitvirtino. Pareigūnai iš Ukmergės gatvės išvyksta.

Papildyta 22.46 val. Lietuvos policija, turėdama informacijos, kad socialiniame tinkle „Facebook“ buriasi uždaros grupės, raginančios burtis jaunimą ir eiti tikrinti apleistų namų ieškant ginkluoto bėglio, griežtai įspėja to nedaryti.

Turėdami informacijos, kad Facebook buriasi uždaros grupės, raginančios burtis jaunimą ir eiti tikrinti apleistų namų ieškant ginkluoto bėglio, GRIEŽTAI ĮSPĖJAME TO NEDARYTI!

Posted by Lietuvos policija on 2015 m. lapkričio 19 d.

Papildyta 22.33 val. Naujas paieškų pajėgų taikinys – daugiabutis Pašilaičiuose, Ukmergės gatvėje, ties išvažiavimu iš miesto. Teigiama, kad pastatą apsupo didžiulės pajėgos.

Papildyta 22.14 val. 15min.lt išsiaiškino, kad įtariamojo Igorio Molotkovo specialybė – automobilių mechanikas. Portalo šaltinių teigimu, iš Švenčionių kilęs vaikinas uždarbiaudavo Vilniuje, nelegaliai garažuose veikiančiuose servisuose, kur remontuodavo daugiausiai BMW markės automobilius.

Papildyta 22:03 Pasigirdo šūviai Perkūnkiemio gatvėje, ten vyksta policijos pareigūnai, praneša LRT RADIJAS. 

Papildyta 21:55 Ketvirtadienio vakarą Vilniuje sulaikytojo pagrobtame automate buvo viena apkaba šovinių, jo paieškos vykdomos visame mieste, LNK žinioms sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, rašo BNS.

Papildyta 21:47 Neatmetama galimybė, kad bėglys gali bandyti pasišalinti iš miesto. Todėl policija svarsto galimybę uždaryti išvažiavimus iš Vilniaus.

Be to, Vilniaus policijoje 15min.lt sužinojo, kad saugumo sumetimais ketvirtadienio vakarą sostinėje buvo nutraukti du renginiai. Vienas jų turėjo vykti šalia prekybos centro „Ozas“, kitas – Valdovų rūmuose.​

VSAT sraigtasparnis apie 21.40 val. skraidė virš Pilaitės.

Papildyta 21:43 Pavojingo asmens su automatu paieškoms ketvirtadienio vakarą pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis „Eurocopter“, BNS pranešė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

„Apie 21 val. pakilo iš Paluknio, paskui nusileido Vilniuje prie Neries, Baltojo tilto. Į sraigtasparnį paimtas policijos pareigūnas. Bus skraidoma ir paieška vykdoma pagal policijos nurodymą. Prie ir aplink Vilnių, sraigtasparnyje yra naujausia technika, termovizorinės kameros“, – BNS sakė G. Mišutis.

Papildyta 21:38 Vidaus reikalų ministras Saulius Skernelis kritiškai įvertino situaciją, kai antrankiais surakintas vyras sugebėjo iš policininko pagrobti ginklą – automatą „AK-47“.

„Pačią situaciją, kai įtariamasis su antrankiais sugeba pasisavinti pareigūno ginklą, ministras vertina kaip apgailėtiną“, – BNS sakė S. Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Papildyta 21.15 val. Pavojingo asmens su automatu ketvirtadienio vakarą ieškoma visoje Vilniaus apskrities teritorijoje, teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

„Ieškome, turimų pajėgų kol kas užteks“, – BNS sakė A. Mikulskis, jo tvirtinimu, papildomų pajėgų iš kitų apskričių pasitelkti neketinama.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris BNS sakė, kad gaunama daug pranešimų iš gyventojų apie įtartinus asmenis.

„Daugiausia praneša kad matė einantį panašų, mes pranešimus tikriname“, – teigė E. Šileris.

Anksčiau jis teigė, kad paieškos gali vykti ir naktį.

„Ieškosime visą naktį, kol jis bus sulaikytas“, – sakė E. Šileris.

A. Ufarto (BFL) nuotr.

Papildyta 21.07 val. 15min.lt žiniomis, pareigūnai stoties prieigose Pelesos gatvėje patikrino keletą namų ir aplinkinių teritorijų, tačiau įtariamojo nerado. Nauja užduotis sekliams – „iššukuoti“ apleistą ligoninės pastatą sostinės Senamiesčio Subačiaus gatvėje. Tikrinama žinia, kad Igoris Molotkovas gali būti ten.

Vilniečiai praneša apie virš miesto skraidantį paieškų sraigtasparnį.

Papildyta 20.43 val. Dar vienas paieškų bangos pokytis Vilniuje – didelės pareigūnų pajėgos plūstelėjo į Pelesos gatvę netoli Vilniaus geležinkelio stoties.

Papildyta 20:36 val. Švenčionių rajono policijos komisariato vadovas Josifas Kuzmickis sako, kad su automatu pabėgęs vyras yra narkomanas, o į Vilnių buvo atvežtas dėl pablogėjusios sveikatos būklės.

Du šio komisariato pareigūnai, ginkluoti automatais, atlydėjo Igorį Molotkovą į Vilnių.

Papildyta 20.33 val. R. Šimašius: tai – gera pamoka policijai

„Palinkėkime mūsų miestiečiams policininkams sėkmės susitvarkant su nestandartine, netipine situacija. Tikrai šių dienų kontekste tai, manau, tikrai turi būti net jei ir laimingai viskas pasibaigs – o tikiu, kad laimingai pasibaigs – gera pamoka, kad reikia susirūpinti. Policininkai turi mokėti elgtis su ginklais, mokėti elgtis kritinėse situacijose“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė R. Šimašius.

Papildyta 20.18 val. Ieškomojo požymius atitinkantis asmuo esą pastebėtas netoliese esančioje Medeinos gatvėje. Pareigūnų minia plūstelėjo ten.

Tuo tarpu eismas Laisvės prospekto pusėje kryptimi Spaudos rūmų link pagaliau atidarytas.

BNS skelbia, kad į bėglio su automatu paieškas įsitraukė apie 3 tūkst. policijos pareigūnų.

„Vis dar nerastas. Oras, tamsu, sunkina paiešką. Neaiški teritorija“, – agentūrai BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Jis minėjo, kad į operaciją pasitelkta faktiškai visa Vilniaus apskrities policija.

Su ginklu pabėgęs I. Molotkovas yra Švenčionių gyventojas. Pasak 15min.lt šaltinių, iki visos šios sumaišties švenčioniškis buvo sužeistas, todėl gydytojai teikė jam medicinos pagalbą. Vėliau jis buvo vežamas „dėl administracinio arešto“ – tikriausiai į areštinę.

Papildyta 20.03 val. Su ginklu pabėgusio I. Molotkovo paieška yra tęsiama. Mieste vykdomas operatyvinis planas „Sulaikymas“. Policijos pajėgos yra mobilizuotos; dirba „Aro“, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai, vakare praneša Vilniaus apskrities policija.

Gyventojai prašomi būti atsargūs ir budrūs. Ne namuose esančius nepilnamečius, esančius netoli namų, tėvai turėtų paraginti kuo skubiau grįžti namo. Toliau nuo namų, svečiuose esantys vaikai, patartina, turėtų kol kas likti ten, kur yra. Visuomenė bus ir toliau nuolat informuojama apie nusikaltėlio paieškas, žada policijos atstovai.

Pradžia. Pareigūnai įslaptintą operaciją pradėjo po 18 val. Jie užtvėrė Laisvės prospektą link centro, o link Pašilaičių buvo leidžiama pravažiuoti tik viešajam transportui.

Vilniečiai matė daugybę policijos ekipažų, lekiančių prie Laisvės prospekto 80-ojo pastato, kur į naujas patalpas yra persikėlęs senasis Šeškinės policijos komisariatas (buvęs Šeškinės gatvėje).

Šaltinių teigimu, iš 6-ojo Vilniaus policijos komisariato pabėgo 24 metų jaunuolis, kuris pagrobė „Kalašnikov“ automatą. Šie ginklai pareigūnams buvo išdalinti po teroro aktų Paryžiuje. Šaltinių teigimu, į įvykio vietą sulėkę pareigūnai surengė automatu ginkluoto jaunuolio gaudynes.

Įtariamo Igorio Molotkovo požymiai: tamsiai apsirengęs vaikinas, užsidėjęs juodą sportinę kepurėlę su snapeliu.

Teigiama, kad automatas AK-47 buvo pagrobtas „iš ekipažo“.

A. Ufarto (BFL) nuotr.

Apie 19.00 val. gaudynės tęsėsi Ukmergės plento ir J. Baltrušaičio gatvių kryptimi – ten pajėgos supo kiemus.

Ieškodami įtariamojo, policininkai apsupo vieną daugiabutį, esantį Laisvės prospekto ir J. Baltrušaičio gatvių kampe. Jį patikrinę, pareigūnai patraukė tolyn.

Kitais duomenimis, saugumo pajėgos evakuoja vieną daugiabutį, esantį prie komisariato Laisvės prospekte. Gali būti, kad būtent ten įbėgo ir slepiasi įtariamasis.

15min.lt fotoreporteris Julius Kalinskas iš įvykio vietos pranešė, kad pareigūnai šukuoja ir vieną nebaigto statyti namą bei visą statybvietę. Gali būti, kad įtariamasis slepiasi ir čia.

Aplinkinių namų gyventojai per garsiakalbius įspėjami pasitraukti nuo langų.

Taip pat per garsiakalbį nuskambėjo tokio turinio raginimas: „Visi asmenys, esantys statybvietėje, privalo išeiti iš teritorijos pakėlę rankas į viršų. Priešingu atveju bus panaudotas ginklas.“

Kita vertus, pasak liudininkų, kai kurie žmonės palei Laisvės prospektą ramiai vedžioja šunis, prie karšto taško renkasi grupės smalsuolių, stebinčių situaciją.

Vadovavimą nuginklavimo operacijai perėmė į įvykio vietą atvykę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Teigiama, kad įtariamasis aptiktas statybvietėje. Su juo bandoma vesti derybas, kurių sąlygos paprastos: vaikinas privalo nedelsdamas pasiduoti, antraip gali būti nušautas. Tačiau duomenų apie tai, kad su įtariamuoju būtų užmegztas kažkoks abipusis kontaktas, kol kas nėra.

Ketvirtadienio vakarą paskubomis išplatintame Vilniaus apskrities policijos pranešime rašoma, kad vyras pabėgo iš 6-ojo PK su patrulio automatu.

Detalesni I. Molotkovo (gim. 1991 m.) požymiai: juoda kepurė su snapeliu, ruda striukė, juodas džemperis su gobtuvu, juodos kelnės ir juodi sportiniai batai su baltu užrašu. Pažymima, kad žmogus surakintas antrankiais. Įspėjama, kad įtariamasis emociškai nestabilus, turi psichikos sutrikimų.

Kiek vėliau Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai papildomai paviešino panašaus turinio pranešimą.

„Šį vakarą Vilniuje su automatiniu ginklu pabėgo į miesto šeštąjį policijos komisariatą pristatytas Igor Molotkov, gimęs 1991 m.

I. Molotkovui pavyko pabėgti iš patrulinio automobilio, iš pareigūno rankų išplėšus automatinį ginklą AK-47. Pašilaičių rajono gyventojų prašome neišeiti iš namų ir jokiu būdu neatidaryti durų nepažįstamiems. Pastebėjus nusikaltėlį, prašome kuo skubiau pranešti telefonais 112 arba (8 5) 271 6007. I. Molotkov vilkėjo juodai – kepure su snapeliu, džemperiu, džinsinėmis kelnėmis ir juodais sportiniais batais su juodais užrašais“, – rašoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt