Lietuvoje

2020.07.29 08:47

Registrų centro atstovas: e.sveikatos sistema veikia, paslaugų mastas – beveik toks, kaip iki gedimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.29 08:47

E.sveikatos sistema veikia ir per pirmąjį pusdienį po atkūrimo beveik pasiekė aptarnavimo apimtis, kokios buvo iki gedimo, užliejus Registrų centro serverines. Pastarojo atstovas neatmeta, kad gali kilti pavienių nesklandumų, apie kuriuos prašoma informuoti Registrų centro konsultantus.

Apie tai, kad po daugiau kaip savaitės atkurtas e.sveikatos veikimas, Registrų centras pranešė antradienio vidurdienį, taip pat pranešta, kad atkurti pavyko ir visus sistemoje sukauptus duomenis.

Trečiadienio rytą Registrų centro atstovas žiniasklaidai Mindaugas Samkus LRT RADIJUI sakė, kad pamažu grįžtama į įprastas veiklos režimą.

„Ką mes matome iš tų skaičių, kurie susikaupė per pusdienį, kai vėl pradėjo veikti elektroninės sveikatos sistema, tai ji funkcionuoja pilnai, jos pajėgumai tokie patys, kokie buvo iki šiol. Galima paminėti, kad per tą pusdienį buvo sistemoje pasirašyta ir užfiksuota beveik 100 tūkst. elektroninių dokumentų, iš kurių elektroniniai receptai sudarė didesnę dalį – jų išrašyta beveik 40 tūkst., su elektroniniais receptais išduota beveik 13 tūkst. vaistinių preparatų, taip pat esame užfiksavę per 20 tūkst. ambulatorinio apsilankymo prašymų, 7 tūkst. medicinos dokumentų išrašų, siuntimų ir beveik 2,5 tūkst. laboratorinių tyrimų užsakymų“, – vardijo RC atstovas.

Iki gedimo sistemoje buvo suformuojama ir pasirašoma apie 200 tūkst. dokumentų, iš jų apie 50 tūkst. buvo elektroniniai receptai.

„Tikrai matome, kad sistema veikia, galbūt pavienių trikdžių pasitaiko, dėl to mes ir prašėme informuoti mūsų konsultantus“, – pridūrė M. Samkus.

Atstovas patikino, kad duomenys neprarasti, todėl visi anksčiau išduoti receptai yra galiojantys.

„Visa ta informacija, kuri buvo iki incidento sukaupta elektroninės sveikatos sistemoje, ji yra atkurta pilnai. Ir visa ta informacija pasiekiama tiek pacientams, tiek gydymo įstaigoms, tiek vaistinėms“, – LRT RADIJUI komentavo M. Samkus.

Registrų centro duomenų serverinė sugedo tuomet, kai po praėjusį pirmadienį iškritusios liūties trūko vamzdis, užliejęs ir įstaigos patalpas.