Lietuvoje

2015.11.19 19:57

Prezidentė įvardijo, kaip užkirsti kelią korupcijai

Vietos savivaldybių įstatymu būtina užkirsti kelią nepotizmui ir nekontroliuojamam savivaldybių įmonių steigimui, LRT RADIJO laidoje „60 minučių“ sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot jos, būtina imtis ir kitų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias korupcijai.

„Inicijuoju draudimą valstybės ir savivaldybės įmonėms teikti paramą savo steigėjui, nes tai – interesų konfliktas. Taip pat, kad politikams ir politinėms partijoms nebūtų galima iš privačių kompanijų nemokamai gauti paslaugų. Būtina viešinti informaciją apie suteiktą paramą, ją deklaruoti“, – LRT RADIJUI vardija šalies vadovė.

Jos tvirtinimu, būtina taikyti priemonių kompleksą, kad būtų pasiekti rezultatai.

„Vietos savivaldų įstatyme [būtina numatyti priemones, kurios] užkirstų kelią nepotizmui ir nekontroliuojamam savivaldybių įmonių steigimui. Būtina viešinti informaciją, kaip yra valdomos įmonės, ir jų veiklos rezultatus pačioje savivaldoje“, – nurodo D. Grybauskaitė.

Anot jos, yra kompleksas priemonių, kurios bus teikiamos artimiausiomis dienomis.

„Labai tikiuosi, kad kartu su Seimo Antikorupcijos komisija (tą paminėjau ir susitikusi su Teisės ir teisėtvarkos komitetu) galėsime spręsti, ne tik kaip kovoti, bet ir kaip naikinti korupcijos priežastis, ypač – dabar paplitusį nomenklatūrinį paslaugų atsiradimą, ką matome kaip paveldą iš ankstesnių laikų, kai politikai pradeda naudotis savo posto galimybėmis arba įvairiomis kitomis privilegijomis“, – sako D. Grybauskaitė.