Lietuvoje

2020.07.28 15:15

Besitęsianti Vijūnėlės „dvaro“ istorija: STT atlieka kratas, dokumentų poėmius Druskininkų savivaldybėje ir kitose įstaigose

Malinauskas: nebuvau susitikęs pareigūnų, atnaujinta 16.22
Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.07.28 15:15

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atlieka kratas, dokumentų poėmius ir kitus proceso veiksmus Druskininkų savivaldybėje, Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje bei kitose vietose dėl bandymo įteisinti vadinamo Vijūnėlės „dvaro“ statybas.

Prokuratūros teigimu, šiuos veiksmus nutarta atlikti paaiškėjus reikšmingų aplinkybių praėjusių metų pradžioje pradėtame didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galbūt vykdytų korupcinių veikų teismų sistemoje.

„Sudėtingame ikiteisminiame tyrime, kuriame tiriama jau daugiau nei pusantro šimto skirtingų nusikalstamos veikos epizodų, buvo gauta duomenų, susijusių su vadinojo Vijūnėlės „dvaro“ byla – bandymu įteisinti neteisėtai Druskininkuose pastatytą privatų namą ir išvengti šio pastato nugriovimo“, – rašoma pranešime.

„Šiandien atliekamų procesinių veiksmų tikslas – surinkti papildomus duomenis, susijusius su šiuo epizodu“, – teigia prokuratūra.

Per pusantrų metų nuo šio ikiteisminio tyrimo pradžios, ištyrus atskirus nusikalstamų veikų epizodus, teisminiam nagrinėjimui perduotos septynios baudžiamosios bylos dėl prekybos poveikiu, kuriose šeši asmenys jau pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos.

Vienas asmuo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Dar trijų asmenų atžvilgiu teisminiai nagrinėjimai tebevyksta.

Per artimiausius mėnesius Generalinė prokuratūra ir STT ketina baigti dar keletą nuo pagrindinio tyrimo atskirtų baudžiamųjų bylų dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo, piktnaudžiavimo, prekybos žmonėmis ir kitų tyrimo metu išaiškintų nusikalstamų veikų.

Malinauskas apie STT veiksmus savivaldybėje: nebuvau susitikęs pareigūnų

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sako nieko nežinantis apie STT antradienį atliekamus proceso veiksmus Druskininkų savivaldybėje, tačiau atstovė spaudai informavo, kad savivaldybėje buvo atlikti dokumentų poėmiai.

„Nežinau, aš dirbu kabinete – nemačiau. Pas mane susirinkimas vyksta, mes dirbame, nebuvau susitikęs pareigūnų“, – BNS telefonu sakė kurorto vadovas.

„Kai ateis pas mane, aš jums pasakysiu“, – teigė jis.

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie STT atliekamas kratas, dokumentų poėmius ir kitus proceso veiksmus Druskininkų savivaldybėje, Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje bei kitose vietose dėl bandymo įteisinti vadinamo Vijūnėlės „dvaro“ statybas.

Šie veiksmai, anot prokuratūros, atliekami paaiškėjus reikšmingų aplinkybių praėjusių metų pradžioje pradėtame didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galbūt vykdytų korupcinių veikų teismų sistemoje.

„STT kiek aferų pridarė su kai kuriais teisėjais ir prokurorais, kad jiems reikia kuo nors savo užpakalius pridengti. Net neabejoju, kad jie daug visokių dalykų darys, nes anksčiau ar vėliau aferos išlįs į viršų“, – tvirtino Druskininkų meras.

Jis pridūrė nebuvęs teisėsaugos apklaustas.

„Laukiu kiekvieną dieną su nekantrumu, kada galėsiu vardais ir pavardėm įvardinti kiekvieną aferistą – taip iš prokuratūros, taip iš STT ir taip iš kai kurių teismų, kalbu apie teisėjus“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės atstovė spaudai Diana Sinkevičiūtė-Griežė BNS teigė, kad STT pareigūnai savivaldybėje paprašė „kai kurių dokumentų, visi prašomi dokumentai buvo pateikti“.

600 kvadratinių metrų pastatas Druskininkų centre, vietos gyventojų pramintas Vijūnėlės „dvaru“, kurortinėje zonoje pradėtas statyti 2013 metais.

Iš pradžių šis turtas priklausė alytiškiui, vienos saugos įmonės apsaugininkui Romui Baranauskui, vėliau – kauniečiams sutuoktiniams Žilvinui ir Zinai Poviloniams.

Žiniasklaidoje nagrinėtos versijos, kad „dvaras“ iš tikrųjų priklauso R. Malinauskui. Meras tokias prielaidas anksčiau yra atmetęs, tačiau teigė, jog rimtai svarstytų įsigyti pastatą, jei jis būtų parduodamas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas. Druskininkų valdžia toliau dėjo pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas.

Tačiau pernai rudenį pastatas nugriautas.

Pastato savininkui Ž. Poviloniui, Druskininkų merui R. Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui yra pateikti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. Joje nagrinėjamas epizodas, kad Vijūnėlės „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.