Lietuvoje

2020.07.28 14:12

Atkūrus e.sveikatos veiklą, Urbanavičius nuteikia: čia tik darbų pradžia

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.28 14:12

Antradienį pranešta, kad po daugiau nei savaitės pavyko atkurti e.sveikatos veiklą. Tačiau Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius nuteikia, kad tai – tik darbų pradžia.

Kaip antradienį pranešė Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius, visas dėmesys buvo sutelktas į e.sveikatos paslaugų atstatymą. Registrų centras antradienį iš didžiųjų gydymo įstaigų gavo patvirtinimus, kad sistema veikia.

„Gydymo įstaigos patvirtino, kad gali išrašyti receptus, kad gali atlikti visus kitus veiksmus. Per valandą, kol veikia sistema, negavome signalų, kad būtų trukdžių, bet jei jų būtų, esame pasiruošę juos nedelsiant šalinti“, – sakė S. Urbanavičius.

Įsitikinus, kad e.sveikata veikia, sistema buvo paleista antradienį apie 13 val.

Taip pat skaitykite

Pasak jo, gydymo įstaigos patvirtino ir tai, kad duomenys yra saugūs ir neprarasti. Kol kas Registrų centro vadovas negalėjo pasakyti, kiek tiksliai kainavo duomenų atstatymas.

„Čia tik darbų pradžia, reikia užtikrinti, kad ji (sistema – LRT.lt) veiktų. Tikrai prašysime pagalbos, neatidėliotinų sprendimų valstybinių lygmeniu. Turėsime galvoti apie kitas lokacijas, apie rezervinę, kaip žinia, ne kartą komunikavome, kad laukiama įrangos, tačiau jos neužteks, reikės įsigyti kitą, papildomą įrangą.

Tikrai turėsime susiimti ir atlikti kiek įmanoma greičiau šituos darbus“, – komentavo Registrų centro vadovas.

S. Urbanavičius teigė, kad šiuo metu gyventojų duomenys yra saugūs. Jis teigė, kad kol kas nėra požymių, kad sistema gali vėl strigti, nes ji yra tokioje pat būsenoje, kaip ir prieš gedimą.

E.sveikata pagaliau atkurta, bet tai, pasak Registrų centro direktoriaus, tik darbų pradžia

Portalas LRT.lt primena, kad e.sveikata nustojo veikti kiek daugiau nei prieš savaitę, pirmadienį, kuomet Vilniuje siaučiant liūčiai buvo užlieti Registrų centro serveriai.