Lietuvoje

2015.11.19 20:18

J. Sabatauskas po susitikimo su prezidente prašysis priimamas STT

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.11.19 20:18

Apšmeižtas pasijutęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas kartu su kitais komiteto nariais ketvirtadienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite. Prezidentūroje J.Sabatauskas išgirdo, kad prezidentė kompromituojančią informaciją apie jį gavo „iš įvairių šaltinių“, anoniminių ir neanoniminių šaltinių, tačiau ne iš teisėsaugos institucijų.

D. Ulbinaitė žurnalistams aiškino, kad prezidentė neigiamą informaciją apie J.Sabatauską ir kitus Seimo narius perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Tačiau dar praėjusią savaitę Seimo pirmininkė iš STT sulaukė atsakymo, kad tarnyba jokios informacijos apie J.Sabatauską neturi.

Dabar J.Sabatauskas sako lauksiantis STT kvietimo į apklausą, o, jei nesulauks, prašysis apklausiamas pats.

Gauna skambučių ir laiškų

D. Ulbinaitė sakė, kad prezidentė su Seimo komiteto nariais trumpai aptarė situaciją dėl apie Seimo narius pasklidusios informacijos.  

„Prezidentūrą nuolatos pasiekia įvairių signalų, įvairios informacijos apie įvairių politikų veiklą. Tikrai prezidentūra jos nei viešina, nei analizuoja, o iškart perduoda specialiosioms tarnyboms, taip buvo ir šį kartą“, – sakė D. Ulbinaitė.

Prezidentės patarėja patikino, kad prezidentūra pati nesiaiškino, ar informacija buvo tiksli.

„Įvairiai ateina. Nuolatos prezidentūrą pasiekia ta informacija. Tiek iš žmonių, tiek iš institucijų. Iš įvairių šaltinių. Mes tikrai jos nei viešiname, nei analizuojame, tik perduodame specialiosioms tarnyboms“, – kalbėjo D. Ulbinaitė.

Kaip prezidentūrą šiuo atveju gavo informaciją apie J.Sabatauską, Vytautą Gapšį ir Bronių Bradauską, D. Ulbinaitė sakė nežinanti, tik patikino, kad skundas buvo ne vienas.

„Iš karto gavus ji buvo perduota specialiosioms tarnyboms“, – klausiama, ar prezidentė pirmiau aptarė gautus skundus su Seimo valdyba, ar bent bandė ją pirmiau pasitikrinti, sakė valstybės vadovės patarėja.

Klausiama, ar prezidentė pasitiki tokia informacija, kokią jai praneša žmonės, D.Ulbinaitė sakė: „Informacija prezidentūrą pasiekia įvairiai. Ir iš žmonių, ir iš institucijų. Įvairiais kanalais – elektroniniu paštu, skambučiais. Visa ji yra registruojama ir tarnyboms“.

Prezidentės patarėja sakė neturinti žinių, kad prezidentūros tarnyboms perduota informacija būtų pasitvirtinusi. „Ar ji jau ištirta, reikėtų klausti specialiųjų tarnybų“, – kalbėjo D.Ulbinaitė.

Susitikti su prezidente pasiprašė pats J.Sabatauskas po to, kai D.Grybauskaitė lapkričio pradžioje susitikusi su Seimo valdyba prezidentė užsiminė, jog prieš pat slaptą balsavimą dėl Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūros į generalinius prokurorus Kaišiadoryse esą įvyko susitikimas, kuriame pašaliniai asmenys bandė paveikti būsimą politikų sprendimą.

Kaip šio susitikimo dalyviai minėti Seimo TTK vadovas J.Sabatauskas, šio komiteto narys Vytautas Gapšys ir Kaišiadoryse rinktas Seimo narys Bronius Bradauskas.

Visi jie kategoriškai neigė buvus tokį susitikimą, o J.Sabatauskas vadino apie jį paskleistą informaciją šmeižtu.

„Pastaruoju metu daug paskelbta – tai neva aš Druskininkuose kažkuo nemokamai naudojausi, tai neva informacija apie kažkokius susitikimus. Klausimas toks: kas dabar vyksta? Ar jau prasidėjo rinkimų kampanija ir nuo šiol rinkimų kampanijos bus tokios nešvarios, skleidžiant gandus?“ – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo J.Sabatauskas.

Jis svarstė, kad jo veikla legendomis apipinta buvo dėl jo iniciatyvos keisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką ir komiteto atliekamu tyrimu dėl kriminalinės žvalgybos informacijos naudojimo.

„Klausimas, ar gandų pagrindu galima teisinėje valstybėje priimti sprendimus?“ – svarstė J. Sabatauskas.

Prezidentūra iš pradžių nekomentavo, ar yra gavusi kokią nors pažymą apie J.Sabatauską. „Darbinių pokalbių niekada nekomentavome ir nekomentuosime“, – sakė prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.

Paskui prezidentės patarėjas Valdemaras Sarapinas užsiminė, jog visa prezidentūrą pasiekianti informacija yra perduodama specialiosioms tarnyboms.

Seimo pirmininkė L.Graužinienė dėl paskelbtos informacijos užklausė specialiąsias tarnybas ir paskelbė gavusi atsakymus, kad jos neturi duomenų apie neteisėtus parlamentarų veiksmus svarstant generalinio prokuroro skyrimo klausimą.

L.Graužinienės nuomone, dabar nebėra jokių kliūčių Seimui teikti trečios kandidatūros į generalinius prokurorus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.