Lietuvoje

2020.07.28 13:13

Registrų centras skelbia, kad atkurta e.sveikatos veikla

atnaujinta 17.52
LRT.lt2020.07.28 13:13

Antradienį Registrų centro specialistai atkūrė sutrikusią informacinės sistemos e.sveikata veiklą – užbaigus testavimo darbus ir įsitikinus duomenų integralumu, sėkmingai užbaigtas sistemos paleidimo etapas, teigiama Registrų centro pranešime.

„Dar kartą apgailestaujame, kad dėl sistemos neveikimo daliai gyventojų teko susidurti su nepatogumais. Šis įvykis parodė, kad siekiant užtikrinti sklandų strateginės reikšmės informacinių sistemų valdymą, yra reikalingi neatidėliotini sprendimai aukščiausiu valstybiniu lygiu“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Informaciją naujienų portalui LRT.lt patvirtino ir teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, pavaduojantis atostogaujantį sveikatos apsaugos ministrą.

„Registrų centras patvirtino, kad e.sveikata veikia, bet ji kol kas veikia labiau testavimo būdu. Kelios įstaigos jau yra pasijungusios ir pradeda dirbti“, – sakė E. Jankevičius. Jis negalėjo atsakyti, ar gali prie sistemos jungtis visos šalies sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat nežinia, ar jau gali būti parduodami vaistai pacientams su elektroniniais receptais.

Registrų centro pranešime teigiama, kad visus sistemoje sukauptus duomenis iš kopijavimo įrenginių pavyko sėkmingai atkurti.

Taip pat nurodoma, kad šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto konsultacijos medicinos įstaigose vėl galės būti teikiamos tiesiogiai, atsisakant iki šiol teikto prioriteto nuotolinėms konsultacijoms. Siekiama, kad asmenims, kuriems nėra nustatytas susirgimas užkrečiama liga ar kurie nėra įtariami šiuo susirgimu, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka kuo skubiau būtų atstatyta į iki pandemijos buvusią būklę.

Informacinė sistema e.sveikata neveikė daugiau nei savaitę. Registrų centro duomenų serverinė nebeveikė, kai po praėjusį pirmadienį iškritusios liūties trūko vamzdis, užliejęs ir Registrų centro patalpas.