captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė siūlo 4 įstatymo pataisas, kurios mažintų korupciją savivaldybėse

Prezidentė siūlo keturias įstatymo pataisas, kuriomis siekiama mažinti korupciją savivaldybėse. Pasak šalies vadovės patarėjo Nacionalinio saugumo klausimais Valdemaro Sarapino, naujos pataisos grąžintų draudimą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą savo steigėjui ir su juo susijusioms įmonėms, taip pat įpareigotų savivaldybes viešinti informaciją apie suteiktą paramą.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

„Šiomis pataisomis siūloma neleisti valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą savo steigėjui. Prezidentė siūlo aiškiai nustatyti, kad politinės partijos negali būti paramos gavėjos <...>. Prezidentė siūlo įpareigoti valstybės ir savivaldybių valdomas įmones viešinti informaciją apie suteiktą paramą. Pasak jos, tokios paramos teisėtumas, skaidrumas ir tikslingumas neturi kelti abejonių visuomenei“, – teigia V. Sarapinas.

Įstatymo pataisomis taip pat siūloma nustatyti, kad savivaldybės naujas įmones galėtų steigti tik prieš tai atlikus kokybišką skaidrumo tyrimą. Vien savivaldoje per 5 metus įtarimai dėl korupcijos buvo pareikšti 23 merams, vicemerams ir daugiau negu 100 tarnautojų savivaldybėse.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...