Lietuvoje

2020.07.28 08:52

Registrų centras toliau vykdo e.sveikatos atkūrimo darbus

Lukas Blekaitis, Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.07.28 08:52

Registrų centras antradienį toliau tęsia e.sveikatos sistemos atkūrimo darbus, Eltai teigė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius pirmadienį sakė, kad šiuo metu neveikiančios e. sveikatos sistemos atkūrimas yra „dienų klausimas“.

„Ministras įvardijo trečiadienį, mes girdime, stengsimės padaryti trečiadienį. Tam nepavykus, turime planą B, turime planą C. Tai nėra savaičių ar mėnesių klausimas, tai dienų klausimas“, – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje Seime sakė S. Urbanavičius.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pirmadienį sakė keliąs Registrų centro vadovui uždavinį vėliausiai iki trečiadienio paleisti šiuo metu neveikiančią e. sveikatos sistemą. Pasak jo, e. sveikatos sistemos nepavyko greitai atkurti dėl to, kad ji neturi papildomų serverių.

Prezidentūra: situacija parodė, kad ne viskas gerai su fizine valstybės reikšmės duomenų sauga

Antrą savaitę neveikiant e.sveikatos sistemai, prezidento patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius sako, kad ši situacija parodė, jog ne viskas yra gerai su valstybės reikšmės duomenų fizine sauga.

„Savo susirūpinimą vakar (pirmadienį) prezidentas išsakė Vyriausybei ir ministrams, kurie yra atsakingi už šią situaciją. Tikrai pacientai neturi mokėti iš savo kišenės už tai, kad valstybės institucijos nesugeba užtikrinti tų pamatinių viešųjų paslaugų. Ką dar prezidentas pastebėjo – šita situacija parodė, kad ne viskas gerai su fizine valstybės reikšmės duomenų sauga. Čia reikia greitai ir iš esmės pasitempti“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė J. Neverovičius.

ELTA primena, kad Registrų centro sistemos sutriko praėjusį pirmadienį, liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas. Registrų centras teigė, kad didžioji dalis jos teikiamų paslaugų atkurta, tačiau procesai užtruks dėl e. sveikatos sistemos.