Lietuvoje

2015.11.19 13:33

Įtariamąjį žudynėmis Kražiuose tirs teismo psichiatrai

BNS2015.11.19 13:33

Teismas patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prašymą ir skyrė ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę keturiais nužudymais įtariamam Rimantui Bekinčiui. Kitą savaitę suimtąjį pradės tirti Vilniaus 2 teismo psichiatrijos skyriaus medikai.

„Nebuvo duomenų, kad reikėtų skirti stacionarinę ekspertizę. Pati byla dabar atiduota ekspertams. Ekspertų klausiame, ar sirgo psichine liga, ar suprato savo veiksmų esmę ir galėjo juos valdyti, ar galėjo visiškai suvokti nusikaltimo pavojingumo pobūdį, ar gali atlikti bausmę, ar gali dalyvauti nagrinėjant teisme, ar reikia taikyti priverčiamąsias medicinos priemones“, – BNS sakė ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Manoma, kad bylos tyrimas dėl keturių moterų nužudymo, ilgai neužtruks. Kadangi įvykdyti labai sunkūs nusikaltimai, įtariamasis yra suimtas, įvairius tyrimus ir ekspertizes specialistai atlieka be eilės. Suimtasis davė parodymus pareigūnams.

„Apklausos yra išsamios, kiek klausėm, tiek atsakė“, – sakė prokurorė. Apklausų duomenys neskelbiami.

Lapkričio 5 dieną R. Bekintis buvo suimtas trims mėnesiams. R. Bekintis anksčiau buvo teistas 11 kartų. Kelmės rajono apylinkės teismas lapkričio 3 dieną ketino nagrinėti jo baudžiamąją bylą dėl vagystės, kaltinamasis į posėdį neatvyko, teisėjas buvo nusprendęs jį atvesdinti. Paaiškėjo, kad tuo metu jis jau vykdė nužudymus.

Kalėjimų departamentas atlieka tarnybinį patikrinimą, reaguodamas į informaciją, jog Kražių žudynėmis įtariamą R. Bekintį prižiūrėjusi Probacijos tarnyba nenustatė jo galimo pavojaus aplinkiniams. Tyrimas dar nėra baigtas.

Rugpjūčio 24 dieną Kelmės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu minėtam asmeniui buvo skirtas 7 mėnesių laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant metams. Per šį laikotarpį jis turėjo dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje, neišvykti iš gyvenamosios vietos rajono ribų be probacijos tarnybos leidimo, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos direktorius Regimantas Mikaliūnas teigė, jog R. Bekintis į probuojamų asmenų sąrašą įtrauktas rugsėjo 21-ąją. Jį tarnybos pareigūnai namuose lankė du kartus – rugsėjo 28 dieną ir spalio 7 dieną, tačiau nenustatė, jog jis vartotų alkoholį ar keltų grėsmę aplinkiniams. Jis taip pat patvirtino, kad vėliau buvo pasitikima R. Bekinčio telefonu išsakytais teiginiais, jog jis negali atvykti į jam priskirtas elgesį keičiančias programas dėl sveikatos problemų, tačiau su seniūnijos darbuotojais ši informacija nebuvo tikrinta.

Šiemet rugpjūtį vyras buvo nuteistas už fizinio skausmo sukėlimą savo sugyventinei. Pasak V. Jončo, kadangi moteris jam atleido ir prašė neskirti griežtos bausmės, teismas į tai turėjo atsižvelgti – R. Bekinčiui buvo skirta devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant.

Įtariama, kad 57 metų vyras moteris Kražiuose žudė kelias dienas iš eilės – po vieną kasdien. Po kelių dienų aptikus pirmąją auką nusikaltimas išaiškintas per pusantros valandos. Įtariama, kad aukos buvo apvogtos, o iš jų paimti pinigai išleisti alkoholiui.

Įtariamasis 1984 metais buvo teistas už nužudymą, vėliau – už vagystes, smurtą artimoje aplinkoje, kelis kartus atliko bausmes įkalinimo įstaigose.

Sulaikymo metu įtariamajam nustatytas sunkus daugiau kaip trijų promilių girtumas.

Po keturias gyvybes nusinešusių žudynių Kražiuose Vidaus reikalų ministerija įpareigojo policiją tikrinti socialinės rizikos asmenis bei keistis informacija su kitomis tarnybomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.