Lietuvoje

2015.11.19 20:00

Talentingo virtuvės šefo istorija: iš G. Ramsay restorano – į vienuolių apsuptį

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2015.11.19 20:00

Pasimėgauti vienos ryškiausių kulinarijos žvaigždžių Gordono Ramsay ruoštais patiekalais svajoja išrankiausi gurmanai. O patekti į šio brito virtuvę trokšta viso pasaulio virėjai. Dėl galimybės pasimokyti iš paties „Pragaro virtuvės“ valdovo milijonai siunčia savo gyvenimo aprašymus, dalyvauja televizijos projektų atrankose ir kenčia pažeminimus. Tačiau patekti į G. Ramsay svajonių komandą pavyksta tik vienetams. Vienas iš tų nedaugelio – lietuvis Ernestas Viršilas.

„Tai, ką žiūrovai mato G. Ramsay televizijos projektuose, – tik ledkalnio viršūnė. Realybė kur kas baisesnė. Šio kulinarijos burtininko virtuvėje riksmų ir keiksmažodžių skamba kur kas daugiau“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ kūrėjams atskleidė Ernestas.

Darbas Londone įsikūrusiame viename geriausių pasaulio restoranų lietuviui tapo tikru iššūkiu. Žengdamas į virtuvę jis žinojo, kad, norėdamas neatsilikti nuo kitų ten dirbančių kolegų, turės labai pasistengti. Tačiau ne profesiniai reikalai kėlė daugiausiai sunkumų. Ernestas prisimena, kad tvyrojusi įtampa ir konkurencija tiesiog varė iš proto. 34-erių vyras pasakojo į darbą ateidavęs kur kas anksčiau nei kiti virėjai, kad spėtų pasislėpti tai dienai reikalingų indų.

„Aha, matau, kad prancūzo padažas dega, galvoju: na, ir gerai! Ten kiekvienas turėdavo kovoti už save. Net susiburdavo grupuotės – kaip gaujos kalėjime“, – apie išgyvenimo mokyklos pamokas pasakojo E. Viršilas.

Pop dievaitės Beyonce bei Madonna, stiliaus ikonos Victoria ir Davidas Beckhamai, Holivudo žvaigždė Denzelis Washingtonas ir net britų karališkosios šeimos atstovai mėgavosi Ernesto sukurtais gastronomijos šedevrais. Tačiau vieną dieną jis metė prestižinį darbą Londone.

Kodėl talentingasis virtuvės šefas dabar dienas leidžia vienuolių apsuptyje?

Nepaprasta lietuvio istorija – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.