Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.18 17:40

Lietuvos piliečiai, kitaip nei Latvijos ir Lenkijos, Sirijoje nekariauja

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.11.18 17:40

Lietuvos piliečiai, Valstybės saugumo departamento žiniomis, nėra išvykę į Siriją ir ten prisidėję prie „Islamo valstybės“ kovotojų. Tačiau keliasdešimt „Islamo valstybės“ rėmėjų išvyko į Siriją iš Lenkijos ir keli iš kaimyninės Latvijos. Tai po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos posėdžio trečiadienį pranešė jo pirminininkas Artūras Paulauskas.

„Faktų, kad tarnautų lietuviai Sirijoje, „Islamo valstybėje“, nėra, bet labai svarbu keistis informacija. Po šių įvykių žvalgybos pradėjo aktyviau keistis, bet dar to nepasitikėjimo, barjerų yra. Jeigu būtų pranešama apie tuos asmenis, kurie žinomi Belgijoje, Prancūzijoje, kada jie vyksta į vieną ar kitą šalį, gal būtų galima kažkiek daugiau užkardyti teroristinių veiksmų“, – sakė A. Paulauskas.

Tačiau netrukus jis pridūrė, kad Lietuvos kaimynėse Latvijoje ir Lenkijoje problema dėl „Islamo valstybės“ rėmėjų jau labai aštri.

„Jie parodė mums, kiek iš tų mūsų gretimų šalių tarnauja Sirijoje žmonių. Kiek jų yra „Islamo valstybės“ kariuomenėje užsiverbavusių. Tie žmonės pradės grįžti, kai ten teroristams bus suduoti rimti smūgiai. Su kokia užduotimi jie grįš? Kodėl jie išvažiavo? Tuos klausimus reikia stebėti, į juos reikia ieškoti atsakymų“, – kalbėjo A. Paulauskas.

„Ir Lenkijoje, ir Latvijoje šiandien yra žmonių, kurie tarnauja „Islamo valstybei“. Tai nėra dideli skaičiai. Žinoma, nepalyginsi su Rusija, Prancūzija, Vokietija, Belgija, bet yra. Jie įvairios kilmės. Čečėnų iš Latvijos yra išvykę, bet jie Latvijos piliečiai. Iš Lenkijos yra lenkų išvykusių dešimtys“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak jo, Lietuvoje turėtų būti svarstoma, ar nevertėtų rinkti ir dalintis informacija apie visus lėktuvais skraidančius žmones.

Taip pat jis užsiminė, kad, pritartų vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio siūlymui įpareigoti visų viešų renginių organizatorius pasirūpinti, kad prie įėjimų į koncertų sales, teatrus, sporto aikštynus, arenas atsirastų metalo detektoriai.

„Čia yra tokia kaina tų visų iššūkių“, – sakė A. Paulauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi