Lietuvoje

2015.11.18 16:28

Išorės audito išvados – palankios LRT

2015.11.18 16:28

Lietuvos nacionaliniam transliuotojui būdinga stipri orientacijos į misijos įgyvendinimą kultūra – remiantis žiūrovų ir klausytojų apklausų rezultatais LRT yra vertinama kaip labiausiai ugdanti ir kultūros sklaidą užtikrinanti iš visų žiniasklaidos priemonių Lietuvoje. Tai konstatuota LRT auditą atlikusios įmonės „Ernst and Young Baltic“ ataskaitoje.

Ataskaita pristatyta antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje. Dokumente, be kita ko, pažymima, kad LRT kuriamiems produktams keliami aukšti kokybiniai ir operatyvumo reikalavimai, o su turiniu susiję sprendimai priimami remiantis objektyvia operatyvine informacija (t. y. žiūrimumo / klausomumo statistika). Organizacijoje, pasak išorės audito atskaitos, reguliariai atliekama išsami analizė, pateikiamas didelis rekomendacijų skaičius, sekamas ir kontroliuojamas jų įgyvendinimas.

 

Posėdyje taip pat pristatyti naujausi LRT kanalų žiūrimumo duomenys. Naująjį sezoną, pasak LRT rinkodaros tyrimų analitiko Aldaro Stonio, jau kuris laikas LRT TELEVIZIJOS ir LRT KULTŪROS žiūrimumas nežymiai padidėjęs. Žiūrimiausios šio sezono LRT TELEVIZIJOS laidos – „Auksinis protas“, „Panorama“, „Dainų daina“, „Vario audra“.

 

Tyrimai rodo, kad per mėnesį televizijos kanalą LRT KULTŪRA įsijungia beveik pusė (48 proc.) Lietuvos gyventojų. Žiūrimiausia šio kanalo laida – Igno Krupavičiaus vedama „Aš – laidos vedėjas“. Porlale LRT.LT žiūrimiausios – gyvenimo būdo laidos: „Emigrantai“, „Stilius“, „Gyvenimas“.

 

LRT tarybos nariai ir LRT administracija diskutavo dėl galimybės ateityje remtis ekspertų konsultacijomis, kuriant religinį turinį ir žinias, susijusias su religija.

 

Kitas LRT tarybos posėdis numatytas gruodžio 15 d.