Lietuvoje

2015.11.18 14:21

L. Linkevičius: paliaubos Rytų Ukrainoje pakibo ant plauko

Ukrainoje viešėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir jo kolegė iš Švedijos per susitikimą su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlu Klimkinu konstatavo, kad paliaubos Rytų Ukrainoje pakibo ant plauko.

Po ramesnių rugsėjo ir spalio mėnesių lapkritį susirėmimai padažnėjo abiem pusėms kaltinant viena kitą. Šeštadienį ukrainiečiai pranešė apie žuvusius penkis žmones, tai didžiausias per parą žuvusiųjų skaičius šį rudenį. Apie žuvusiuosius Ukraina vėl pranešė ir šios savaitės pradžioje.

„Akylai sekame padėtį ir esame sunerimę. Labai apgailėtina ir net sakyčiau vargu ar atsitiktinai Rusijos remiami teroristai padažnino apšaudymus būtent po Paryžiaus teroristinių išpuolių. Tai labai neraminanti aplinkybė ir vargu ar vis dar galima kalbėti apie paliaubas šiame regione“, – teigia užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

„Europos Sąjunga turėtų neatsisakyti sankcijų Rusijai. Mes įsitikinę, kad Rusija privalo paleisti Nadiją Savčenko ir kitus neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius. Kruopščiai sekame humanitarinę padėtį Rytų Ukrainoje ir toliau darysime viską, kad padėtume kenčiantiems žmonėms per čia dirbančias organizacijas“, – teigia Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom.