Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.18 14:57

D. Grybauskaitė: svarstydama kitų metų biudžetą, valdžia turi elgtis atsakingai

BNS 2015.11.18 14:57

Prezidentė pareiškė, kad svarstant ir priimant kitų metų biudžetą, Seimas ir vyriausybė turėtų elgtis atsakingai. Taip Dalia Grybauskaitė komentavo Europos Komisijos (EK) ir Valstybės kontrolės šią savaitę paskelbtas išvadas, jog kitų metų struktūrinis biudžeto deficitas gali būti per didelis.

„Be jokios abejonės, tos pastabos, kurios yra padarytos tiek Valstybės kontrolės, tiek Europos Komisijos, yra signalas, kad didinti išlaidų jau nebegalime. Todėl tai taip pat yra rimta žinia Seimui, tiems įvairiems populistiniams pasiūlymams, kurie dabar pilasi prieš biudžeto svarstymą, ir todėl reikia labai atsakingai žiūrėti. Tikiuosi, kad tiek premjeras, tiek vyriausybė labai atsakingai į tai žiūrės, ir Seimas taip pat supras savo atsakomybę“, – trečiadienį Pabradėje, kur stebėjo karines pratybas, žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Antradienį EK paskelbė, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Valstybės kontrolė pirmadienį pareiškė, kad šalis susiduria su valdžios finansų ilgalaikio tvarumo rizika, todėl vidutinio laikotarpio deficito ribą reikėtų sumažinti nuo 1 proc. iki 0,5 BVP.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė, kad 2016 metų biudžeto projektas nebus taisomas. Pasak jo, EK prie pajamų nepriskaičiuoja įplaukų, kurias Lietuva tikisi surinkti iš geresnio mokesčių administravimo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius trečiadienį Seime žurnalistams teigė, kad šių metų šalies fiskalinis deficitas galėtų pasiekti 0,7 proc. BVP. Pasak jo, per devynis mėnesius jis siekė 0,9 proc. BVP, o jį sumažinti padės geresnis mokesčių administravimas.

Numatoma, kad valstybės biudžeto pajamos 2016 metais sieks 8,004 mlrd. eurų (0,2 proc. daugiau šiemet), išlaidos – 8,655 mlrd. eurų (3,1 proc. daugiau), deficitas – 651,5 mln. eurų (59,6 proc. daugiau). Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos (kartu su ES ir kitomis paramos lėšomis – 2,111 mlrd. eurų) sieks beveik 9,394 mlrd. eurų, asignavimai – 10,045 mlrd. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi