Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.18 07:32

D. Grybauskaitė stebės NATO pratybas Pabradėje

Tęsiasi NATO karinės pratybos „Geležinis kardas“. Trečiadienį Pabradės poligone jas stebės ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai – didžiausios šiais metais lauko pratybos Lietuvoje, jose dalyvauja per 2 tūkstančius karių iš 9 NATO valstybių ir Gruzijos.

Pasak prezidentės, šios pratybos ypač svarbios, nes jose Lietuvos kariuomenė kartu su sąjungininkais treniruojasi ir rengiasi kolektyvinei šalies gynybai pagal Šiaurės Atlanto 5-ąjį straipsnį. Šiuo metu mūsų regionui kyla vis daugiau nenuspėjamų ir hibridinio karo elementų įgaunančių grėsmių. Todėl tinkamas, greitas ir gerai koordinuotas NATO atsakas tampa gyvybiškai svarbus.

Pratybose naudojamas pagal šiuolaikinių karinių konfliktų pobūdį ir dabartinius iššūkius regiono saugumui sukurtas scenarijus. Planuojama, kad šios pratybos bus rengiamos ir kitąmet. Jose bus vertinamas ir šauktinių karių pasirengimas.

Šį mėnesį Lietuvoje vyksta penkios nacionalinės ir tarptautinės pratybos, jose stiprinami mūsų šalies gebėjimai priimti NATO greitojo reagavimo pajėgas, koordinuoti veiksmus su sąjungininkais ir tinkamai reaguoti į hibridinio karo iššūkius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi