Lietuvoje

2015.11.18 08:28

Naujieji sodybose: neskubantys gali likti be šventės

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2015.11.18 08:28

Didžiąsias žiemos šventes mėgstantys sutikti kaimo turizmo sodybose pastaruosius keletą metų vietos paieškas linkę vis labiau atidėlioti, pastebi Kaimo turizmo asociacijos vadovas Linas Žabaliūnas. Tačiau nepasirūpinantys iš anksto gali likti ir be šventės, mat greičiausieji jau suskubo nuomotis sodybas Naujųjų metų laikotarpiui. PrieJūros.lt reklamos specialistė Vaida Jurkėnienė pažymi, kad dabar – pats metas ieškoti sodybos, mat prieš pat šventes nuomos kainos išauga.

„Jau keletą metų pastebime, kad kaimo visos turizmo sodybos per Naujuosius būna išnuomotos, tačiau žmonės užsakyti sodybas linkę kiek galima arčiau šventės datos. Iš anksto užsakinėjama tada, kai šventę planuoja didesnė grupė, jai reikalinga tam tikra infrastruktūra.

Bet paprastai aktyviausiai užsakinėjama gruodžio pradžioje, o prieš pat mėnesio pabaigą graibstomos likusios vietos“, – kalba L. Žabaliūnas.

Savo ruožtu V. Jurkėnienė pažymi, kad daug sodybų Naujiems metams jau yra užsakytų.

„Jau šiuo metu tenka gerokai padirbėti, kad pavyktų surasti neišnuomotą sodybą. Šventiniam laikotarpiui vietos daug kur būna užsakytos iš anksto, ypač kurortiniuose miestuose“, – teigia pašnekovė.

LRT.lt susiekė su dešimties sodybų savininkais. Septynios iš jų Naujiesiems jau išnuomotos.

Kainos prieš šventes pakyla

Pasak L. Žabaliūno, nuomos kaina nelabai priklauso nuo to, kada užsakoma sodyba. Tačiau tempiant gumą, mažėja galimybių rasti laisvą sodybą: „Naujametinės kainos paprastai prilygsta vasaros kainoms. Jos nelabai priklauso nuo to, kiek laiko likus iki žiemos švenčių užsakinėjama sodyba.

Kaimo turizmo sodybos taip pat turi pigesnius „paskutinės minutės pasiūlymus“, jei netikėtai kas nors prieš pat šventes atsisako savo rezervacijos.“

Tačiau V. Jurkėnienė dėl kainų dydžių nesutinka: „Be abejo, jos skiriasi, visur per šventes yra didesnės kainos. Prieš šventes, kai jau daug kur nėra vietų, kainos dar labiau pakyla.“

Vieni ieško ramybės, kiti – kino salės

Dalis žmonių, pasak V. Jurkėnienės, per Naujuosius nuomojasi mažesnes sodybėles, namus ar netgi butus kurortiniuose miestuose tam, kad galėtų Naujuosius atšvęsti šeimos rate ar su draugais, pakeisti aplinką. Tačiau yra ir tokių, kurie turi didesnių reikalavimų šventės vietai.

„Kai kuriems žmonėms tiesiog reikia salės ir pirtelės. Jei vyksta įmonių vakarėliai, ieškoma vietų su maitinimu, pramogomis.

Yra sodybų, kurias sunku pavadinti kaimo turizmo sodybomis, nes jose yra ir kino salių, ir boulingo takų. Tokios paslaugos yra daug brangesnės, tačiau savo klientus jos tikrai atranda“, – pažymi V. Jurkėnienė.

L. Žabaliūno teigimu, vis daugiau žmonių tiesiog ieško vietų, kur galėtų pabėgti nuo miesto šurmulio.

„Paprastai žmonės tiesiog ieško sodybos su sale, kurioje didesnė ar mažesnė kompanija galėtų sutikti šventes ir kokybiškai pailsėti.

Daugelyje sodybų tradiciškai yra pirtys, kubilai, bet, ar žmonės jų pageidauja, labai priklauso nuo orų. Jei nešalta, neprisnigta, tų žiemiškų atrakcijų ne taip labai ir norisi“, – sako pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.