Lietuvoje

2020.07.20 18:18

Verygą pavaduojantis Narkevičius: reikalui esant, pinigų vakcinai nuo COVID-19 atsiras

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.07.20 18:18

Oksfordo universiteto mokslininkai skelbia sėkmingai kuriantys saugią vakciną nuo koronaviruso. Jungtinė Karalystė (JK) jau užsakė 100 mln. šios kuriamos vakcinos dozių. Laikinas Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Jaroslavas Narkevičius LRT RADIJUI sako žinantis apie naują vakciną, tačiau ši žinia „yra dar ankstyvo pobūdžio“.

Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis Jaroslavas Narkevičius nuo pirmadienio dviem savaitėms tampa Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu.

J. Narkevičius sako nekreipiantis dėmesio į pastabas, jog jam trūksta kompetencijų šioje srityje. „Dėl kompetencijų aš nekomentuosiu. Per nepilnus metus buvo daug komentarų. Reikia vertinti darbą“, – nedaugžodžiauja susisiekimo ministras.

Negalėčiau konkretizuoti, ar yra skirta pinigų vakcinos įsigijimui. Faktas, kad, reikalui esant, tie pinigai atsiras, kaip kad atsirado kaukių įsigijimui ir kitoms priemonėms.

Vieno ministro pavadavimas kitu ministru yra įprasta praktika, sako J. Narkevičius. „Komanda dirba, viskas yra kontroliuojama“, – tikina J. Narkevičius. Susisiekimo ministras tik keletą kartų perklaustas atsako, kad jį pavaduoti sveikatos ministrą paskyrė premjeras Saulius Skvernelis.

Oksfordo universiteto sukurta vakcina nuo koronaviruso yra saugi ir sukuria imunitetą. Kalbama apie tai, kad Jungtinė Karalystė (JK) jau užsakė 100 mln. šios vakcinos dozių. Pasak laikinai A. Verygą pavaduojančio J. Narkevičiaus, ši naujiena jam yra žinoma, tačiau „yra dar ankstyvo pobūdžio“.

„Kuomet situacija bus visiškai aiški su vakcinos poveikiu, tada bus galima detalizuoti, – sako J. Narkevičius. – Negalėčiau konkretizuoti, ar yra skirta pinigų vakcinos įsigijimui. Faktas, kad, reikalui esant, tie pinigai atsiras, kaip kad atsirado kaukių įsigijimui ir kitoms priemonėms.“

Kiek girdėjau mokslininkų, kurie kuria vakciną, atsiliepimus, tai jie yra labai optimistiškai nusiteikę ir sako, kad vakcina rinkai galėtų būti pristatyta kitų metų pirmoje pusėje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad kol kas vyksta tik naujai kuriamos vakcinos klinikiniai tyrimai. Pasak jo, naujas vakcinas kuria ne tik Oksfordo universitetas, bet ir kitos mokslo įstaigos bei kompanijos.

„Kiek girdėjau mokslininkų, kurie kuria vakciną, atsiliepimus, tai jie yra labai optimistiškai nusiteikę ir sako, kad vakcina rinkai galėtų būti pristatyta kitų metų pirmoje pusėje. Šiais metais, manau, vakcinos dar nesulauksime“, – sako LSMU profesorius M. Stankūnas.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi