Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.17 13:30

Prezidentė stebės NATO karines pratybas „Geležinis kardas 2015“

LRT.lt 2015.11.17 13:30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, 11 val., Pabradės poligone stebės NATO karines pratybas „Geležinis kardas 2015“. Tai – didžiausios šiais metais lauko pratybos Lietuvoje, kuriose dalyvauja per 2 tūkstančius karių iš 9 NATO valstybių ir Gruzijos.

Pratybos „Geležinis kardas“ rengiamos jau antrus metus iš eilės, skelbiama pranešime spaudai.

Pasak prezidentės, šios pratybos yra ypač svarbios, nes jose Lietuvos kariuomenė kartu su sąjungininkais treniruojasi ir rengiasi kolektyvinei šalies gynybai pagal Šiaurės Atlanto 5-ąjį straipsnį. Šiuo metu mūsų regionui kyla vis daugiau nenuspėjamų ir hibridinio karo elementų įgaunančių grėsmių. Todėl tinkamas, greitas ir gerai koordinuotas NATO atsakas tampa gyvybiškai svarbus.

Lapkričio 8 dieną prasidėjusios pratybos truks 2 savaites. Pratybose naudojamas pagal šiuolaikinių karinių konfliktų pobūdį ir dabartinius iššūkius regiono saugumui sukurtas scenarijus. Planuojama, kad šios pratybos bus rengiamos ir kitąmet. Jose bus vertinamas ir šauktinių karių pasirengimas.

Prezidentė stebės šiose pratybose dalyvaujančių karių vykdomą jungtinę operaciją, taip pat apžiūrės karinę techniką ir ginkluotę, kurią į pratybas atgabeno jose dalyvaujantys sąjungininkai.

Šiemet pratybose be Lietuvos dalyvauja kitos NATO šalys – Lenkija, Vengrija, JAV, Kanada, Latvija, Čekija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, taip pat NATO partnerė Gruzija.

Lapkričio mėnesį Lietuvoje vyksta penkios nacionalinės ir tarptautinės pratybos, kuriose stiprinami mūsų šalies gebėjimai priimti NATO greitojo reagavimo pajėgas, koordinuoti veiksmus su sąjungininkais ir tinkamai reaguoti į hibridinio karo iššūkius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi