Lietuvoje

2015.11.17 12:37

Teismas priėmė sprendimą L. Holm nužudymo byloje

15min.lt 2015.11.17 12:37

Lietuvis Nerijus Bilevičius pripažintas kaltu dėl nepilnametės švedės Lisos Holm nužudymo ir antradienį nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Išplatintame pranešime spaudai teismas pranešė skiriantis N. Bilevičiui laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos, nes nusikaltimas įvykdytas sunkinančiomis aplinkybėmis.

Taip pat N. Bilevičius turės sumokėti kompensaciją L. Holm šeimai.

Teismo nuosprendyje rašoma, kad 2015 birželio 7 dieną 18 val. darbą kavinėje baigusi L. Holm buvo rasta negyva birželio 12 dieną.

N. Bilevičius merginą nužudė tyčia pakardamas ar pasmaugdamas, nusprendė teismas. Teismo teigimu, pakanka įrodymų, kad mergina buvo nužudyta daržinėje Blomberge, o paskui pervežta į kitą vietą, už kelių kilometrų, kur po penkių dienų buvo rastas jos kūnas.

„Tai rodo, kad žudikas gerai pažinojo apylinkes“, – teigiama teismo pranešime.

Be to, kaltę patvirtina rasti DNR pėdsakai. Taip pat kaltę patvirtina N. Bilevičiaus kelionės tą dieną, elgesys tą dieną, kai buvo surastas kūnas, ir alibi trūkumas.

17-metė L. Holm dingo birželio 7 d., sekmadienį. Tą vakarą ji baigė darbą ir ketino grįžti namo, tačiau į namus taip ir nebegrįžo. Praėjus penkioms dienoms buvo rastas jos kūnas.

N. Bilevičius kaltę neigė. Jis tikino L.Holm niekada gyvenime nematęs ir nesugebėjo paaiškinti, kaip jo DNR atsirado ant nužudytosios drabužių.

N. Bilevičius lemtingą sekmadienį tikino buvęs namuose. Jo alibi patvirtino žmona. Tačiau tyrėjai sako, kad jos liudijimai gali būti netikslūs, mat moteris yra finansiškai priklausoma nuo vyro.

Kaltinamąjį apklausęs tardytojas Larsas Johanssonas dar liepą, vos gavus DNR tyrimų išvadas, apklausoje N. Bilevičiui pareiškė neabejojantis, kad jis bus nuteistas.

Lietuvis toje apklausoje sakė geriau negyvensiantis nei atliksiantis bausmę už tai, ko nepadarė.

N. Bilevičiaus advokatė Inger Ronnback įsitikinusi, kad nuteisti lietuvį įrodymų per maža. Be to, pasak jos, dauguma įkalčių yra abejotini. Advokatė piktinasi, kad jos klientas daugelio buvo „nuteistas be teismo“.

Savo ruožtu prokuroras sako esąs visiškai tikras, kad L. Holm žudikas yra 35-erių metų Lietuvos pilietis N. Bilevičius. Jo teigimu, nepilnametę lietuvis nužudė dėl seksualinių motyvų.