Lietuvoje

2020.07.19 19:32

Seimas skaičiuoja santaupas: darbuotojų išeitinėms ir atostogų išmokoms trūksta 300 tūkst. eurų

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.19 19:32

Seimo kanceliarija jau ruošiasi politikų pasikeitimui – skaičiuoja kiek išmokų reikės.

Patiems parlamentarams, kurie nebebus išrinkti, planuojama išmokėti apie pusantro milijono eurų. Pinigų reikės ir jų padėjėjams. Ne tik išeitinėms kompensacijoms, bet ir išmokoms už sukauptas atostogas, o jų padėjėjai sukaupę tiek, kad kanceliarijai trūksta 300 000 eurų. Jei situacija nesikeistų, kanceliarija sako, kad dėl to gali nukentėti kiti darbuotojai – vėluotų algos. Seimo valdžia ramina – pinigų užteks.

Seimo koridoriai ištuštėję – nors parlamentarai atostogų neturi, dalis dirba per nuotolį. Neatostogauja ir padėjėjai. Jie vidutiniškai turi sukaupę po 24 dienas.

Už neišnaudotas atostogas – kadencijos pabaigoje Seimas padėjėjams turėtų atlyginti 800 000 eurų. Tik parlamento kanceliarija tiek neturi – skirta 470 000.

„Pritrūktų per 300 000 (eurų – LRT.lt). Kaip kanceliarija galėtų spręsti problemą – suma nemenka. Yra du keliai – arba taupyti kitų darbuotojų sąskaita arba dalį atlyginimo už šių metų gruodžio mėnesį išmokėti ateinančiais metais sausio mėnesį. Išeitų, kad problema būtų perkelta kitiems metams“, – sako Seimo Spaudos tarnybos atstovė Jolanta Anskaitienė.

Dėl to galėtų nukentėti kiti kanceliarijos darbuotojai – pritrūkus pinigų, jiems gruodžio algos vėluotų. Tačiau Seimo vadovybė ramina – tokio atvejo dar nebuvo. Be to, išgelbėti esą gali per karantiną sutaupyti komandiruočių pinigai.

„Įprastai Seimo kanceliarijai nepritrūksta pinigų, mes dažnai grąžiname į valstybės biudžetą pakankamai ženklais sumas – užpernai apie milijoną eurų, pernai – mažiau, bet ta suma, manau, bus grąžintina ir šiemet“, – pabrėžia Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad jei situacija negerėtų, būtų galima skelbti Seimo narius, kurių padėjėjų laukia didžiausios išmokos.

„Dauguma tų Seimo narių kandidatuoja, kad jei nesusitvarko su savo trimis padėjėjais – nepasiūlo išeiti atostogauti, gal reikėtų paskelbti, kiek jis valstybei kainuos papildomai“, – svarsto V. Pranckietis.

Dar beveik 650 000 eurų numatyta padėjėjų išeitinėms. Seimo nariai, kurie į parlamentą po rinkimų negrįžta, irgi gauna kompensacijas – išmokami du vidutiniai Seimo nario mėnesio atlyginimai.

Kiek tokių politikų bus, paaiškės tik po rinkimų, bet Seimo kanceliarija jau yra numačiusi tam pusantro milijono eurų. Suma tokia, kaip ir 2016 m., tada keitėsi 82 Seimo nariai. Politologas Mažvydas Jastramskis sako, kad Lietuvoje parlamento kaita itin didelė, bet artėjančiuose rinkimuose turėtų būti mažesnė.

„Tas skaičius svyruoja. Jis 2008 ir 2012 metais buvo normaliose ribose – mažiau nei 40 žmonių. Bet vėl padidėjo, 2016 metais su valstiečių atėjimu buvo 58 procentai. Jis siejamas su naujų partijų atėjimu į Seimą ir šituose rinkimuose, tikėtina, bus mažesnis atsinaujinimas, nes nėra naujos didelės jėgos, kuri galėtų atnešti naujų parlamentarų daug. Nenoriu iš kepurės traukti skaičių, bet manau, kad bus mažiau nei pusė naujų parlamentarų“, – teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas M. Jastramskis.

M. Jastramskis sako, kad Lietuvoje kaita didesnė nei bet kurioje Vakarų Europos valstybėje. Vidutiniškai su kiekvienais rinkimais į Seimą ateina 76 naujokai – daugiau nei pusė Seimo.

Žinios. Artėjant rudeniui – ir koronaviruso, ir gripo baimė: abi ligos gali perkrauti sveikatos sistemą

Populiariausi

VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5