Lietuvoje

2015.11.17 15:38

Liga, kuria sirgs kas antras rūkalius, nubraukia 10 gyvenimo metų

Lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL) prisišaukiame patys. Tai – visiška priešingybė astmai, kuri yra įgimta. Dažniausiai LOPL žmonės įgyja rūkydami ir, retesniais atvejais, būdami žalingoje aplinkoje, sako gydytojas pulmonologas prof. Kęstutis Malakauskas.

Yra aiškiai paskaičiuota, kad tas žmogus, kuris suserga šia liga, gyvena 10 metų trumpiau. Pasak specialisto, daugelis šį faktą žino, tačiau netinkamai įvertina, nes nežino, kokios trukmės jo gyvenimas būtų be rūkymo.

„Problema yra ta, kad rūkymas visuomenėje lyg priimamas kaip žalingas įprotis, bet niekas į tai nelabai kreipia dėmesio. (...) Simptomai, kuriais pasireiškia ši liga, rūkančiųjų dažnai yra neigiami“, –  pasakojo gydytojas.

Dažniausias simptomas, pasak K. Malakausko, pranašaujantis šią ligą, yra rytinis skreplių išsiskyrimas, į kurį dažnas rūkantysis nekreipia dėmesio.

LOPL dažniausiai serga asmenys nuo 40 metų. Tai – nepagydoma liga. Norint ją bent kiek suvaldyti, reikia keisti gyvenimo būdą ir įprasti vartoti medikamentus, sakė gydytojas. Susergama šia liga įprastai per 10 metų, o jei rūkymu piktnaudžiaujama intensyviau, gali užtekti ir mažesnio laiko tarpo.

Daugiau apie ligą – įraše.