Lietuvoje

2020.07.17 20:52

Politologė apie nacionalinę konservatorių apklausą: tai atrodo pigoka

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.07.17 20:52

„Spalio 11-oji yra ta data, kuri šiandien suka visiems galvas. Ir galvas suka būtent ne tik karštis, bet ir artėjantys rinkimai“, – LRT TELEVIZIJAI sako Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė.

Šią savaitę Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pradėjo Lietuvos piliečių apklausą, kurioje siekia sužinoti, kokias sritis šalies valdžia turėtų tvarkyti pirmiausia.

Apklausoje pateikiami trys klausimai: neišspręstos problemos, kurios valstybei neleidžia žengti pirmyn; kaip valstybė galėtų tapti stipresnė ir laimingesnė; su kuo partija turėtų eiti į koaliciją.

Politologė apklausą vertina kaip viešųjų ryšių triuką, kuris gali partijai ir nepasitarnauti.

„Aš netgi keliu klausimą, ar žmonės partijai turi pasakyti su kuo ji turėtų eiti į koaliciją, ar pati partija turėtų labai aiškiai transliuoti, koks yra jos stuburas, kokios yra jos vertybės ir kur ji brėžia tam tikras raudonas linijas. Tai dabar atrodo netgi šiek tiek pigoka“, – sako R. Urbonaitė.

Politologės nuomone, partija, aktyviai dalyvaujanti politikoje, turėtų žinoti apie piliečiam kylančias problemas.

„Kitas dalykas, ar iš tikrųjų politikams, kurie yra šitiek metų Seime, dar reikia klausti žmonių, kokios yra problemos. Aš labai gerai prisimenu 2016-ųjų metų rinkimus, kai turėjo tokį netgi autobusiuką socialdemokratai, kur irgi iškilmingai aiškino, kad dabar važiuoja po miestelius ir kalbasi su žmonėmis apie aktualiausias problemas. 4 metus pabuvę valdžioje socialdemokratai norėjo iš žmonių sužinoti, kokios yra problemos. Tai man atrodo, kad truputėlį pigoka, nes žmones apie tas problemas kalba nuolat ir apie tai Lietuvoje kalbama dažniausiai netgi labai garsiai. Ir kalba ne tik tiesiog žmonės, bet ir ekspertai“, – aiškina ji.

Kandidatų sąrašą į Seimo rinkimus paskelbė Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) ir partija „Laisvė ir teisingumas“.

LSDDP sąrašo viršuje – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. R. Urbonaitė pripažįsta, kad jo sprendimas vesti „socialdarbiečių“ partiją nustebino.

„Mane tai pakankamai nustebino, nes klausimas, kaip jis derins rinkimų kampaniją su pakankamai intensyviu užsienio ministro darbu, ypač jei dabar padaugės šiek tiek komandiruočių palaisvėjus ir palengvėjus situacijai kalbant apie koronavirusą. Bus labai įdomu matyti jį šitame amplua, kuris, mano nuomone, nėra nei labai organiškas, nei gali būti labai malonus“, – nurodė ji.

Tačiau, anot jos, partijai vis tik gali kilti iššūkių patekti į Seimą: „reikia pripažinti, kad nepaisant to, kad yra galbūt tas ryškesnis žmogus, tai yra Linas Linkevičius, partijai perlaužti tą 5 procentų barjerą gali būti labai sunku. Tuo labiau, kad mes iš viso nieko negirdime apie jų programas, apie jų pagrindinius būsimus darbus arba pagrindinius principus“.

R. Urbonaitė nurodė, kad „Laisvės ir teisingumo“ partijos sprendimas pristatyti tik pirmąjį kandidatų penketuką pasirodė įdomus.

„Natūraliai kyla klausimas, kodėl net iki 10-uko neištempė. Bet pažiūrėjus į tą penketuką galima šiek tiek įtari, kad yra iš tikrųjų labai rimta kadrų problema ir gali būti, kad iki šiol tų kadrų gal ir ieškoma. Ir aš manau, kad kai kuriuos iš šitų žmonių vis dėlto dar labai stipriai reikės įvedinėti į politikos rinką ir į politinę areną. O tai jau nėra gerai.

Tai mano požiūriu iš tikrųjų šitas penketukas yra pakankamai silpnas ir vis dėlto šansai partijos nėra labai dideli. Aišku, galbūt tą PR (viešieji ryšiai – LRT.lt), Artūras Zuokas tikrai turi gerą fantaziją ir bus sugalvota. Bet aš nemanau, kad bus paprasta įvedinėti partiją būtent į tą vadinamąją rinkimų platformą“, – aiškina politologė.

R. Urbonaitė pabrėžia, kad labiausiai šiuo metu vis tik labiausiai trūksta partijų plano.

„Partijos irgi netgi itin vengia kalbėti apie tai, pavyzdžiui, kas galėtų būti koalicijos partneriai, o kas negalėtų. Ir taip rinkėjui iš tikrųjų tos miglos yra sukuriama daug daugiau“, – teigia ji.

Politologė Urbonaitė apie dar vieną prezidento veto: tai įrodo nekokybišką Seimo darbą

Populiariausi

Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05