Lietuvoje

2020.07.17 17:22

Aiškėja detalės apie COVID-19 atvejus Kėdainiuose: „Lifosos“ darbuotojas žaidė tinklinį su draugais, repetavo su kolektyvu

Adomas Šimkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.17 17:22

Penktadienį pranešta apie tai, kad Kėdainiuose COVID-19 nustatytas „Lifosos“ darbuotojui, kuris sąlytį turėjo ne tik su bendradarbiais, bet ir muzikinio kolektyvo „Daumantų muzikantai“ nariais. Vienas iš muzikantų – Kėdainių savivaldybės ūkvedys. Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė sako, kad dar vienas nustatytas sąlytį turėjęs asmuo galimai yra medicinos darbuotojas, kuris dirba keliose medicinos įstaigose.

„Artimą sąlytį turėjusių asmenų nustatėme 27, iš jų 10 „Lifosos“ darbuotojų, o visi kiti artimieji – šeimos nariai, kurie bendravo su ligoniu nuo liepos 15 dienos“, – sako NVSC atstovė.

O. Ivanauskienė negalėjo patikslinti, kur dirba sąlytį turėję asmenys, kadangi dar yra vykdomas epidemiologinis tyrimas, tačiau žinoma, kad COVID-19 susirgęs „Lifosos“ darbuotojas dalyvavo kolektyvo „Daumantų muzikantai“ repeticijoje, žaidė tinklinį su draugais.

„Žinome, kad vienas asmuo lygtais yra medicinos darbuotojas, kuris dirba keliose medicinos įmonėse“, – sako O. Ivanauskienė.

Tuo metu kolektyvo „Daumantų muzikantai“ vadovas Kęstutis Švilpauskas tikina, kad visas kolektyvas šiuo metu izoliacijoje, pirmadienį jiems bus atliktas tyrimas dėl koronaviruso.

„Mes truputį buvom suėję tokiai trumpai repeticijai, tai visi dabar karantinuojamės (...). 5 mūsų su sergančiu asmeniu (turėjo sąlytį – LRT.lt)“, – aiškina vadovas.

Jis teigia, kad kitų kolektyvo narių savijauta – puiki. O pats kolektyvas šiuo metu neturėjo masinių renginių.

K. Švilpauskas teigia, kad jis pats dirba savivaldybėje, tačiau abejoja tuo, kad pats galėjo užsikrėsti virusu, nes bendravo su „Lifosoje“ dirbančiu asmeniu per atstumą, ir abejoja, kad turėjo galimybę užkrėsti ką nors iš savivaldybės.

„Aš pats dirbu savivaldybėje ūkvedžiu. Kadangi dabar atostogų metas, stipriai sumažėję žmonių, atostogauja daug kas. Kiek teko bendrauti su kažkuo – tik trumpai ir per atstumą, kabinete taip pat vienas buvau tomis dienomis, kai dirbau, tai nemanau, kad kažkur kažkas galėjo užsikrėsti. Maža tikimybė, kad ir pats užsikrėčiau, nes artimo kontakto neturėjau su sergančiu, per gana per nemažą atstumą bendravom“, – pasakoja kolektyvo vadovas.

LRT.lt primena, kad penktadienį koronaviruso atvejis nustatytas vienam įmonės „Lifosa“ darbuotojų. Apie tai įmonės vadovai sužinojo ryte, informacija buvo iš karto perduoda visam kolektyvui, izoliuoti kontaktą turėję asmenys, imtasi ir kitų apsaugos priemonių. Išaiškėjus susirgimo atvejui įmonėje imtasi ir papildomų apsaugos priemonių. Valgykla uždaryta, iš jos maistą galima gauti tik išsinešimui. Taip pat dezinfekuojamos įmonės patalpos, darbuotojams nurodyta dirbti su apsauginėmis veido kaukėmis. Maža to, ribojamas vairuotojų patekimas į įmonės teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt